Foto: LETA
Piektdienas rītā novēroti traucējumi vienotajā pieteikšanās modulī, ietekmējot mājaslapu ar domēnvārdu "gov.lv" darbību, informēja Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) pārstāvji.

Institūcijā norāda, ka piektdienas rītā ir novēroti traucējumi vienotajā pieteikšanās modulī, kas skar arī portāla "Latvija.gov.lv" darbību.

Plašāku informāciju VRAA varēs sniegt nedaudz vēlāk, kad VRAA speciālisti būs noskaidrojuši problēmas cēloņus.

Valsts izveidoto vienotās pieteikšanās moduli lietotāju identificēšanai lieto "Latvija.lv" un citi valsts portāli.

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji informēja, ka "Cert.lv" rīcībā esošā informācija liecina, ka novērotie resursu darbības traucējumi nav saistīti ar ārēju ietekmi un lietotāju dati nav apdraudēti.

Ja būs indikācijas par apzinātu ārēju iejaukšanos, "Cert.lv" nekavējoties sniegs atbalstu, taču pagaidām šādu indikāciju nav.

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) apstiprināja, ka šodien tika novērota lēndarbība un nepieejamība vienotajam pieteikšanās modulim un "eParakstam". Šos risinājumus uztur VRAA un LVRTC.

Iedzīvotāju aktivitātes pieaugums 1.martā kopš pusnakts ir vairākas reizes lielāks nekā parasti šajā datumā, norāda LVRTC pārstāvji.

Šobrīd situācija uzlabojas, taču joprojām ir ietekmēta identitātes apliecināšana ar "eParaksta" rīkiem portālā "eparaksts.lv" un citviet, kur tas integrēts. Lielākajai daļai iedzīvotāju pieslēgšanās sistēmām izdodas, tomēr tas prasa ilgāku laiku nekā parasti. Savukārt vienotās pieteikšanās moduļa darbība ir stabilizēta un noris darbs pie atbilstošas veiktspējas nodrošināšanas.

Dokumentu parakstīšana ar eID karti ir pieejama ar programmatūru "eParakstītājs 3.0".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!