Foto: Valsts kanceleja

Par Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) padomnieku nacionālās drošības jautājumos no pirmdienas, 4. marta, kļuvis Airis Rikveilis, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejā.

Rikveilis līdz šim bija aizsardzības padomnieks Latvijas vēstniecībā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Iepriekš viņš bijis arī NATO Alianses teritorijas novērošanas projekta vadības organizācijas direktoru valdes priekšsēdētājs, nacionālais eksperts Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariātā, aizsardzības padomnieks Latvijas pārstāvniecībā NATO un Eiropas Savienībā, kā arī ieņēmis dažādus amatus Latvijas Aizsardzības ministrijā.

Rikveilis ieguvis maģistra grādu ASV augstskolā "Naval Postgraduate School" ar specializāciju starptautiskajā drošībā, sociālo zinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātē ar specializāciju publiskajā pārvaldē, tāpat viņš papildinājis zināšanas NATO Aizsardzības koledžā.

Pēc gandrīz piecu gadu darba amatu atstājis līdzšinējais Ministru prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Māris Cepurītis, kurš turpmāk savu profesionālo karjeru saistīs ar Latvijas drošībai un ārpolitikai svarīgiem jautājumiem, pievēršoties to pētīšanai un risināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!