Foto: DELFI

Kā cilvēki dzīvo Lietuvas pierobežas Bebrenes pagasta Ilzē – ciemā, kas atrodas 190 kilometrus no Rīgas un kurā nekā nav – ne veikala, ne aptiekas un doktorāta, devās noskaidrot raidījums "360TV ZIŅneši".

Raidījuma veidotāji aicina iedomāties, ka vietā, kur jūs dzīvojat, slēgtu pilnīgi visas iestādes, arī veikalus, nebūtu pat aptiekas un doktorāta. Kāda būtu jūsu ikdiena, kā pietrūktu visvairāk un vai maz būtu gatavi dzīvot tādā vidē?

"Bet ir, kas dzīvo, vairākiem Latvijas ciemiem tā ir realitāte. Lauki izmirst, taču tas nenozīmē, ka visi iedzīvotāji pamet savas mājas un dodas labākas dzīves meklējumos," secina raidījuma veidotāji.

Ilzē nav ne kafejnīcas, ne skolas, ne bērnudārza. Nav arī bibliotēkas, doktorāta, aptiekas, ne arī pasta nodaļas. Rodas jautājums – kā vēl Ilzes ciemā turas ļaudis, ja jau te nekā nav? Visi sastaptie Ilzes iedzīvotāji gan ir neizpratnē par šādu jautājumu: "Kā nekā nav? Mēs te esam!"

"Mums tiešām nekā netrūkst! Ja vajag veikalu vai aptieku, mums visiem ir mašīnas. Mēs arī vienojamies, kad kurš brauc, un ja nu gadījumā kaut kā pietrūkst – mums ir kaimiņi. Ar draugiem kopā arī izklaidējamies, nav problēmu, svaigā gaisā šašliks katru vakaru," stāsta Ilzes iedzīvotāja Linda.

Pagasta vadība atzīst, ka, lielākoties, novada budžets paliek novada centrā, tāpēc liela nozīme šādu ciemu saglabāšanā ir dažādiem projektiem, piemēram, Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkurss vēsturisko zemju attīstībai.

To, kā īsti dzīve tiek aizvadīta šajā tukšajā ciemā, raidījuma veidotāji aicina skatīties video.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!