Par lielākajām un skaistākajām eglēm Eiropā un citviet pasaulē jau šosezon esam papriecājušies, skatoties skaistas bilžu galerijas un video. Arī kaimiņos Lietuvā un Igaunijā šogad uzstādītas fantastiski skaistas egles – Viļņā egle ir vesels labirints, bet Tartu svētkos mirdz krāšņi. Bet kā ar mūsu pašu pilsētām? Kā izdaiļotas egles Latvijas reģionos?

Svētku noskaņās esam apkopojuši gan tikai nelielu daļu, jo, gaidot Ziemassvētkus, pa eglītei tiek noliktas ne tikai katras pilsētas centrā, bet arī mazākos ciemos un pat piemājas pagalmos. Cik skaisti ietērpta Liepāja? Kurā pilsētā pie egles vari iesēsties tronī kā karalis? Un kurā pilsētā ir veselas trīs krāšņas egles?

Tukums

Fоtо: Publicitātes attēli

Krāšņā egle Tukumā, Brīvības laukumā tika uzstādīta jau 26. novembrī, bet svinīgi atklāta tā tika Pirmajā adventē 29. novembrī. Svētku egli izvēlējies Ilgvars Jurčs, kurš, kā norādīts Tukuma novada mājaslapā, to dara jau vairākus gadus. Līdzās ar egli svētku laukumā uzstādīti arī citi svētku rotājumi un Ziemassvētku namiņš.

"Tukumā ir divi laukumi Brīvības laukums (centrālais) un Katrīnas laukums. Tāpēc, lai nebūtu tā, ka viens no tiem ir bez Ziemassvētku rotas tiek uzstādītas divas egles, katrā laukumā pa vienai. Tukuma pilsētas centrālā egle atrodas Brīvības laukumā un vienmēr ir pati krāšņākā. Vēl pagājušajā gadā bija tā, ka Brīvības laukuma egli dekorēja Tukuma novada Dome, bet Katrīnas laukumā atrodošos egli rotāja paši pilsētas iedzīvotāji – deju kolektīvi, uzņēmumi, biedrības utt. Taču šogad no šīs idejas atteicāmies un abas egles rotā Tukuma novada dome. Jau otro gadu Tukuma pilsētas galvenajai eglei apkārt slejas arī Ziemassvētku namiņš, ieskauts egļu meža ielokā," DELFI pastāstīja Aija Neilande, Tukuma Tūrisma informācijas centra ceļojumu organizatore.

Ko darīt Tukumā līdz Ziemassvētkiem?

19. decembrī Tukuma pilsētas Kultūras namā pulksten 16 notiks koncerts "Ķekatnieku kāzas".

Bet 20. decembrī turpat Kultūras namā būs iespējams vērot TDK "Luste" koncertu. Ieeja abos koncertos bez maksas.

19. decembrī pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" no pulksten 11 līdz 14 iespējams piedalīties Ziemassvētku dāvanu veidošanas un saiņošanas darbnīcā.

22. un 23. decembrī no pulksten 11 līdz 14 "Audēju darbnīcā" notiks radošās darbnīcas bērniem "Eglīšu rotājumu un Ziemassvētku kartiņu cepšana". Nodarbības maksa – 3 eiro.

25., 26. un 27. decembrī Brīvības laukuma namiņā pie svētku egles būs iespēja satikt Ziemassvētku vecīti. 25. decembrī no plkst. 13.00 līdz 15.00, 26. decembrī plkst. 11.00-14.00, bet 27. decembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00.

Vairāk par pasākumiem Tukumā un Tukuma novadā var lasīt Tukuma novada pašvaldības mājaslapā www.tukums.lv.

Jūrmala

Fоtо: DELFI

Iespaidīgā Jūrmalas pilsētas egle, kas iedegta Dubultu laukumā, netālu no baznīcas.

Ko Jūrmalā darīt līdz Ziemassvētkiem?

19. decembrī Jūrmalas mūzikas vidusskolā pulksten 17 notiks vidusskolas kokles klases audzēkņu Ziemassvētku koncerts.

20. decembrī pulksten 12 – Jūrmalas Kultūras centrā notiks JKC bērnu radošo kolektīvu Ziemassvētku koncerts kopā ar Ziemassvētku vecīti. Piedalīsies baleta studija, BG deju studija, tautas deju kolektīvs "Zītariņi" un vokālais ansamblis "Varavīksne".

23. decembrī Ķemeru bibliotēkā notiks tematiskais pasākums "Ziemassvētki sabraukuši rakstītām kamanām".

Bet jau no 16. decembra Jūrmalā notiek Ziemassvētku festivāls ar krāšņu muzikālo programmu, kā arī gaismas un skaņas šovu Dzintaru koncertzālē. Festivāls Jūrmalā notiks līdz pat 7. janvārim.

Vairāk par pasākumiem Jūrmalā var lasīt www.jurmala.lv.

Saldus

Saldus egle rotā pilsētu Oskara Kalpaka laukumā kopš 5. decembra. Eglīti atrast var orientējoties pēc Saldus novada pašvaldības ēkas Striķu ielā 3, kurā arī atrodas Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs.

Arī Saldū un novadā, gaidot Ziemassvētkus iespējams apmeklēt svētku tirdziņu Saldus tirgū 19., 21. un 22. decembrī. Bet visu mēnesi J. Rozentāla muzejā darbojas Ziemassvētku radošās darbnīcas, tām pieteikties var pa tālruni 29357343.

18. decembrī plkst. 19 Ziemassvētku koncerts "Roka uz sirds", kurā uzstājas dziedātāji Jenny May un Normunds Pauniņš. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs.

19. decembrī plkst. 23 Deju pasākums "Lecam pa vecam Ziemassvētkos" ar Johnny Salamander un DJ Ziggy. Ieeja 3 eiro.

20. decembrī plkst. 17 Ziemassvētku Alle cirks! Pēc cirka lielais kino vakars ar Ziemassvētku multfilmu. Ieeja 4 eiro.

No 21. decembra līdz 23. decembrim sporta nodarbības skolēnu Ziemassvētku brīvlaikā - "Brīvlaikā negurķojies – nāc sportot!".

22. decembrī plkst. 19 Saldus novada p/a "Saldus TIKS centrs" aicina uz koncertu "O lux beata" ar Sergeju Jēgeru, Aināru Paukšēnu un Ilzi Reini. Gaismas tēma ir pamatā šīs programmas skaņdarbiem. Kopīgais programmai – ceļš mūzikā uz iekšējo pasauli, mieru, apskaidrību. Koncertā ietverta gan senā mūzika (gregoriskie dziedājumi, H. Persela, A. Grandi), gan mūsdienu latviešu komponistu A. Selicka, R. Dubras un Arvo Perta darbi. Biļetes cena 9 eiro.

Vairāk par Saldus novada aktualitātēm un kultūras pasākumiem www.saldus.lv.

Priekule

Fоtо: Publicitātes foto

Vēl viena skaista eglīte apskatāma Priekulē. Līdzās ar egles apskatīšanu, pilsētas un novada ciemiņi var ļauties dažādām nodarbēm, apmeklējot tirdziņus un kultūras pasākumus, kas atbildīs visdažādākajām gaumēm.

18. decembrī pulksten 18, Gramzdas tautas namā notiks Gramzdas pamatskolas Ziemassvētku uzvedums "Zvaigznīte uz zemes", ciemos nāks Ziemassvētku vecītis.

Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē 19. decembrī pulksten 10 tiek organizēts Ziemassvētku tirdziņš, kurā dalību ņems pašmāju amatnieki un uzņēmēji ar dažādām veltēm un gardumiem, kuras ikviens varēs iegādāties kā dāvanas un aksesuārus svētku noskaņai.

22. decembrī pulksten 12 Purmsātu bibliotēkā notiks svētku pasākums "Ziemassvētki ir ceļā - pasauli sasildīt, sapņus piepildīt..." Programmā - svētku koncerts, centīgākā lasītāja sumināšana un kopā būšana pie tējas krūzes.

Ar pilnu pasākumu kalendāru var iepazīties Priekules novada mājaslapā www.priekulesnovads.lv.

Limbaži

Krāšņa eglīte uzstādīta Limbažos, teju pašā pilsētas centrā, netālu no Vecpilsētas bruģētajām ieliņām. Līdzās eglei uzstādīts arī liels koka krēsls, kurā iesēsties un sajusties kā karalim vai karalienei, bet pie egles pieripojuši arī novada simboli – dzijas kamoliņi.

Ko darīt Limbažos svētku laikā?

18. decembrī, piektdien un 19. decembrī, sestdien pulksten 19 Limbažu kultūras namā notiek koncerti "Ziemassvētku Jampadracis" par godu deju kopas "Jampadracis" 30. dzimšanas dienai.

Bet 26. decembrī Kultūras namā notiks Vecgada balle, kuru vadīs aktieris Kristaps Rasims.

Ja Limbažos gribas baudīt nesteidzīgas pastaigas vai muzeju ekspozīcijas, var doties uz Limbažu Lielezera dabas taku vai Limbažu muzeju. Pastāvīgas ekspozīcijas aplūkot var arī vecajā ugunsdzēsēju depo.

Vairāk par to, ko darīt Limbažos var lasīt Tūrismagids.lv rakstā šeit.

Valmiera

Vidzemes lielākajā pilsētā Valmierā krāšņā Ziemassvētku egle, kā ierasts, uzstādīta laukumā pie tirdzniecības centra "Valleta". Turpat arī svētku nedēļas nogalēs iespējams apmeklēt tradicionālos gadatirgus, kuros iespējams nopirkt dažādus Latvijā ražotus gardumus un dāvanas Ziemassvētkiem.

Ceturtdien, 18. decembrī pulksten 18 turpat pie egles tiks atklāts Ziemassvētku namiņš. To atslēgs pats Ziemassvētku vecītis, kurš uzklausīs bērnu paveiktos labos darbus un arī blēņas, fotografēsies, un cienās apmeklētājus ar konfektēm.

Ziemassvētku vecīša viesošanās laiki namiņā:

  • 19. decembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00;
  • 20. decembrī no plkst.11.00 līdz 13.00;
  • 21. decembrī no plkst.18.00 līdz 20.00;
  • 22. decembrī no plkst.16.00 līdz 20.00;
  • 23. decembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00.

Par citiem pasākumiem Valmierā lasi mājaslapā www.valmiera.lv.

Cēsis

Turpat netālu no Valmieras, Vidzemes vienā no skaistākajām pilsētām – Cēsīs, šogad līdzās izrotātas pat vairākas "eglītes". Cēsu Ziemassvētku egle uzstādīta Rožu laukumā, bet līdzās tai esošais koks arī līdzvērtīgi ietērpies gaismiņu virtenēs.

Ja vēl nav sagādātas veltes un dāvanas Ziemassvētkiem, tos varēs iepirkt radošajos tirdziņos ar darbnīcām, kas izmitinājušies Rīgas ielas tukšajos namos. Uz tirdziņiem vēl var paspēt 19. un 20. decembrī.

Vairāk par apskatāmajiem tūrisma objektiem un vietām pilsētā vari uzzināt www.cesis.lv.

Liepāja

Viena no visgreznākajām pilsētām šogad Latvijā noteikti ir vējainā Liepāja. Līdzās lielai un skaistai eglei, svētkos uzstādīts arī spoži izgaismots adventes vainags, kā arī milzu pasaku grāmata ar "Alise Brīnumzemē" motīviem. Pilsētas egle izrotāta Rožu laukumā, gluži tāpat kā Cēsīs.

Līdzīgi kā citās pilsētās, arī Liepājā notiek dažādas svētku tematiskās radošās darbnīcas, tirdziņi un Ziemassvētku ieskandināšanas pasākumi. Piemēram, 18. decembrī Pētertirgū atvērts Ziemassvētku tirgus, bet tirdzniecības namā "Kurzeme" atvērs Pop-up Ziemassvētku tirgu.

Bet tie, kuri nav paguvuši paviesoties iespaidīgajā Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars", to varēs izdarīt 19.decembrī, dodoties uz koncertu "Ziemassvētki vēju pilsētā" pulksten 14 un 19.

Vairāk par pasākumiem Liepājā un tās apkārtnē var noskaidrot www.liepaja.lv.

Ventspils

Ziemeļkurzemes lielākā pilsēta Ventspils šogad var lepoties ar veselām trim krāšņām eglītēm. Rātslaukumā novietota skaisti izgreznota eglīte, zem kuras sagūlušās pamatīgas dāvanas.

Vēl viena egle uzstādīta Lielajā laukumā, un pie tās piestājuši izgaismoti Ziemeļbrieži. Bet trešā egle atrodas pie Pārventas bibliotēkas.

Bez krāšņajām eglītēm, ventspilnieki un pilsētas viesi var priecāties par izrotātajām pilsētas ēku fasādēm. Tas pateicoties pašvaldības rīkotajam konkursam "Ziemassvētki 2015", kas nupat noslēdzies. Kopumā konkursam tika pieteikti 22 svētku rotājumi, un izrotātās ēkas redzamas ikvienam garāmgājējam.

Ja plānots uz Ventspili doties brīvdienās, iesakām aplūkot arī citus pilsētas rotājumus. Gaismiņu virtenēs mirdz ne tikai egles, bet arī milzu adventes vainags. Bet tik populārās Ventspils gotiņas svētkos ieguvušas īpaši krāšņus rotājumus.

Vairāk par to, ko apskatīt Ventspilī meklē www.ventspils.lv.

Jelgava

Stalta un izgaismota eglīte apskatāma arī Jelgavā. Ziemassvētku egli pirms Pirmās adventes uzstādīja Hercoga Jēkaba laukumā, un tā ir "uzbūvēta" no 45 mazām eglītēm. Kad lielā egle salikta, tā izdekorēta ar gaismas bumbām un sīko spuldzīšu virtenēm.

Ko vēl interesantu apskatīt un izdarīt Jelgavā? Aktīvākajiem noteikti jādodas uz publisko Pasta salas slidotavu. Slidotavas darba laiks sadalīts pa stundām un slidošana maksā 2,50 eiro.

Bet līdzīgi kā Ventspilī, arī Jelgavā iespējams priecāties par izrotātajām ēku fasādēm un rotājumiem. Šogad turpinās tradicionālais konkurss "Gaišākais pilsētvides objekts". Konkursā piedalās gan skolas, bērnudārzi un pakalpojumu sniedzēju ēkas, gan arī privātmājas un pat daudzdzīvokļu māju balkoni.

Ar Jelgavas pilsētas kultūras programmu var iepazīties www.jelgava.lv.

Ogre

Pie lielas un kuplas Ziemassvētku eglītes šogad tikuši arī ogrēnieši. Pilsētas centrālā eglīte uzstādīta pie pilsētas kultūras centra, un tās iedegšana tika līksmi ieskandināta Pirmajā adventē. Bez eglītes viscaur pilsēta izrotāta krāšņiem un spožiem rotājumiem, kā jau tas Ziemassvētkos pienākas.

Arī Ogrē 19. decembrī, sestdien Brīvības ielā norisināsies Ziemassvētku tirdziņš, kur būs iespējams iegādāties Latvijas mājražotāju labumus un dāvanas.

Bet latviešu tradicionālajā Bluķa vakarā dalību varēs ņemt tie, kuri dosies uz Ciemupi, kas ir pavisam netālu no Ogres. Bluķa vakars Ciemupes tautas namā notiks 20. decembrī pulksten 15.

Ar plašāku svētku programmu var iepazīties www.ogresnovads.lv.

Rēzekne

Pēc bildēm uzreiz var saprast, ka vienu no spicākajām un simetriskākajām eglēm šogad var redzēt Rēzeknē. Uz krāšņās egles iedegšanu Festivāla parkā 13. decembrī bija sapulcējusies teju vai puse pilsētas iedzīvotāju. Rēzeknes egle patiesi var lepoties ar prāvo garumu un skaistajiem rotājumiem.

Līdzās eglītei "nolaidušies" arī izgaismoti eņģelīši un darbojas svētku namiņš, kurā līdz pat 30. decembrim ik vakaru var satikt Ziemassvētku vecīti. Mazākie dāvanu tīkotāji var pačukstēt vecītim savas dāvanu vēlmes, nofotografēties un noskaitīt dzejolīti, pretī saņemot kādu kārumu.

Turpat Festivāla parkā darbosies arī svētku tirdziņš. No 21. līdz 23. decembrim un no 25. līdz 27. decembrim tirdziņš būs atvērts no pulksten 15 līdz 19.

Vairāk par pasākumiem Rēzeknē var lasīt www.rezekne.lv.

Daugavpils

Fоtо: Publicitātes attēli

Milzīgas un spožas sniegpārslas uzsēdušās uz spicās Daugavpils Ziemassvētku eglītes. Krāšņā egle apskatāma Vienības laukumā, kurai līdzās izvietoti arī citi svētku rotājumi.

Līdzās svētku eglei, darbojas slidotava, karuseļi un Rūķu namiņš, kurā līdz pat 7. janvārim var tikties ar teiksmainiem pasaku tēliem un Salavecīti. Bez galvenās egles, Daugavpilī izvietotas arī 15 citas eglītes – tās pagatavojuši Daugavpils mākslinieki no nelikvīdiem materiāliem, piemēram, metāla stieņiem, vadiem un auklām. Neparastās skaistules kļuvušas par savdabīgu pilsētas rotu un izvietotas Rīgas ielā 30 metrus garā mirdzošā kaskādē.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, pulksten 17, Vienības laukumā tiks rīkota Ziemassvētku gaismas akcija "Iedegsim pilsētas sirdi", kuras laikā no degošām āra svecēm veidos sirdi.

Savukārt gadumijā, 1. janvārī, pulksten 1, Vienības laukumā varēs vērot svētku salūtu.

Balvi

Fоtо: Publicitātes attēli

Zilas gaismiņu virtenes, kupla egļu zaru kleita un spoža Ziemassvētku zvaigzne galā – tāda šogad izskatās Balvu staltā Ziemassvētku eglīte. Tā izrotājusies un gaida, kad to apbrīnos Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā.

Ja nedēļas nogalē dodies uz Balviem, iesakām aizbraukt apskatīt Balvu Dižozolu, kas aug Lāču dārza alejas sākumā – ziemā, kad uzsnigusi sniega kārta, tā prāvums un zaru dzīsliņas izskatīsies īpaši skaisti. Bez dižozola var apskatīt arī grezno Balvu muižu un novada muzeju.

Vairāk par apskates objektiem un kultūras pasākumiem svētku laikā informāciju meklē www.balvi.lv.

Kuldīga

Ziemassvētku sajūtu var noķert arī Kuldīgā. Pilsētas eglīte šogad ietērpta īpaši spožā rotā – spilgtās lampiņu virtenēs, kas tā vien mirdz Ziemassvētku gaidās. Visa Liepājas iela, kurā atrodas arī eglīte, izrotāta ar gaismas virtenēm un citiem svētku rotājumiem.

Tradicionāli gan pilsētā ir divas egles – viena Pilsētas laukumā, bet otra Rātslaukumā. Pilsētas laukuma egle izrotāta spoguļbumbām, bet Rātslaukuma egle – spoguļsniegpārsliņas. Svētku noskaņu var notvert arī pie ziemeļbriežiem ar krāšņām Sniega karalienes kamanām.

19. decembrī un 20. decembrī stikla namiņos pie Pilsētas laukuma egles būs atvērti svētku tirdziņi. 19. decembrī no plkst. 12.00 līdz 17.00 lielākajā stikla namiņā – Kuldīgas labumu tirdziņš, mazākajā – rotu lāde. Bet 20. decembrī no plkst. 12.00 līdz 17.00 lielākajā stikla namiņā – Kuldīgas labumu tirdziņš, mazākajā – Adīts, tapots, knipelēts – amatnieku un rokdarbnieku priekšmeti.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !