Foto: Publicitātes foto

LTV1 viedspēle Ciemos rit jau septīto nedēļu, un azartiskos raidījuma dalībniekus jau iemīļojuši arī televīzijas skatītāji – katrai no komandām un spēles dalībniekiem pat ir izveidojies savs fanu, sekotāju un atbalstītāju loks, kas jūt līdzi un uzmundrina.

Līdzjutēju vidū ir gan mazi bērni, gan pieaugušie, gan sava novada ļaudis, gan pilnīgi sveši cilvēki, kas kļuvuši par draugiem.

Pozitīvā un darbīgā alūksniete Sigita Jākobsone, kura ikdienā strādā par medmāsu bērnudārzā, īpaši priecājas, ka raidījumu skatās arī visjaunākā paaudze un bērni priecīgi stāsta, ka redzējuši viņu televīzijā.

Sigita novērtē arī vietējo alūksniešu izrādīto cieņu un interesi par viņas komandu un panākumiem. Daudz saka: "Malači, meitenes! Mēs lepojamies ar jums!" Sigitasprāt, tas ir rādītājs, ka izvēlētā spēles taktika ir bijusi pareiza.

Viņas meitas - spēles jaunākās dalībnieces Lindas - skolotāji izsaka atbalstu un lepnumu, savukārt Sigitas mammas medmāsas Dzidras Dzenītes pacienti raidījumu skatās gluži kā seriālu un steidz uz mājām, baidoties nokavēt sākumu.

Baldones pārstāve - enerģiskā un smaidīgā studente Lilija Kolosa, kura iepriekš vietējiem nav bijusi tik zināma kā abi pašvaldības darbinieki Jānis Eglīts un Arvīds Brauers, arī izjūt atpazīstamību.

"Mani lielākie fani ir bērni, ko mācu dejot, un, protams, visi, kuri mani pazīst. Ir bijuši gadījumi veikalos, kad gados vecāki cilvēki smaidot nāk pretī un prasa, vai neesmu no raidījuma Ciemos." Liliju atpazīst arī augstskolā, bet citi- uzrunā un atbalstu izsaka ar Facebook starpniecību.

Vaiņodes pašvaldības projektu koordinators Oskars Zvejs stāsta, ka novadā viņš jau ir bijis zināms pirms tam un nekas īpaši nav mainījies, taču kolēģi izrādījuši lielāku interesi, izsakot komentārus un uzmundrinājumus. Jautrajai un aktīvajai vidusskolniecei Janai Taujēnai ir parādījušies fani, kuri sūta vēstules un skatās šovu tieši viņas dēļ.

Arī Rogovkas dāmas vietējie jau pazinuši pirms tam, taču komandas pārstāve studente Daiga Miščenko atzīst, ka jūt lielāku atpazīstamību nekā iepriekš.

Rīgas Tehniskajā universitātē, kur viņa studē, daudzi saka, ka viņa redzēta televīzijā, ir bijušas arī intervijas plašsaziņas līdzekļos. Lai gan sākotnēji atpazīstamība mulsinājusi, Daigu iepriecina tas, ka raidījums patīk ne tikai pašai, bet arī skatītājiem.

Viesītes komandas jaunākais dalībnieks Kristaps Čibulis pamanījis jaunus sekotājus gan Twitter, gan Instagram vietnē, gan arī saņēmis vairākus draudzības uzaicinājumi draugiem.lv

Viesītes novada pašvaldības izpilddirektors Alfons Žuks apstiprina, ka sportiskajai Viesītes komandai ir daudz fanu un interese par raidījumu ir liela. To nodrošina gan panākumi vairākos viedspēles posmos, gan arī komandas aizrautība un enerģiskums.

Viesītes fani pat dāvinot ziedus un rakstot vēstules ar atzinīgiem vārdiem. Alfons esot atpazīts arī Rīgā un cer, ka raidījums ne tikai rosinās apceļot dzimto Latviju, bet arī vairāk skatīties LTV1.

Interesanti, ka dažādu novadu ļaudis iemīļojuši arī kaimiņu novadu cilvēkus un raidījuma varoņus, neskatoties uz to, ka ir runa par konkurējošām komandām. Alūksnieši ļoti labvēlīgi atsaucas par Vaiņodes komandas pārstāvi, pensionēto skolotāju Edīti Jonušu, un apsviedīgo Jāni Eglīti no Baldones.

Savukārt Kozmens ir kļuvis gan par raidījuma dalībnieku, gan skatītāju mīluli un Mārtiņdienā saņēmis ne vienu vien apsveikumu.

Šova Ciemos komandu dzinējspēks ir vēlme pierādīt sava ciema vai mazpilsētas spējas un viedumu, kā arī iepazīt Latviju un uzzināt jaunus kultūrvēstures faktus.

Jau pavisam drīz, pusfināla raidījumā, kas notiks vienā no skaistākajiem Latvijas zvejniekciemiem - Mērsragā, spēli pametīs otrā komanda.

Aktīvu dzīves pozīciju godinošā TV viedspēle Ciemos ir Latvijas Mobilā Telefona un VFS Films kopdarbs. Skatītāji piecu novadu komandu spēlei var sekot līdzi katru ceturtdienu LTV1 ēterā plkst. 19:15 ar atkārtojumu tās pašas nedēļas sestdienā.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!