Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Krievijas "melnajā sarakstā" iekļauti 347 Baltijas valstu pilsoņi, izriet no paziņojuma Krievijas Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Krievijas Ārlietu ministrija klāsta, ka Baltijas valstu naidīgā politika pret Krieviju prasa atbildes pasākumus, proti, Latvija, Lietuva un Igaunija aktīvi "lobē sankciju piemērošanu Krievijai, iejaucas valsts iekšpolitikā, vājā krievvalodīgos iedzīvotājus, barbariski un masveidā nojauc pieminekļus padomju karavīriem, pārraksta vēsturi, glorificē nacismu, kā arī piegādā ieročus Kijivas režīmam".

Krievijas "melnajā sarakstā" iekļauti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsoņi, tostarp ministri, parlamenta deputāti, sabiedrībā pazīstami cilvēki un žurnālisti. Šīm personām ir liegta ieceļošana Krievijā.

Sarakstā iekļauta bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins ("Tauta. Zeme. Valsts"), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV), bijušais Valsts prezidents Egils Levits, premjerministre Evika Siliņa (JV), aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA).

Krievijas Iekšlietu ministrija iekļāvusi meklēto personu sarakstā arī Igaunijas iekšlietu ministru Lauri Lēnemetsu, liecina Krievijas ministrijas datubāzē esošā informācija.

Datubāzē teikts, ka Lēnemetss tiek meklēts par nodarījumu, kas saskaņā ar Krievijas kriminālkodeksu uzskatāms par noziegumu.

Tomēr ministrija nesniedz sīkāku informāciju, kas Lēnemetsam tiek inkriminēts.

Februāra vidū tika ziņots, ka Krievijas Iekšlietu ministrijas meklēto personu sarakstā iekļauti desmitiem Eiropas, tostarp arī Latvijas, politiķu un amatpersonu. Tolaik tika vēstīts, ka no Igaunijas sarakstā ir premjerministre Kaja Kallasa un valsts sekretārs Taimars Peterkops.

Pret meklēšanā izsludinātajiem Krievijā lielākoties ierosinātas krimināllietas par atbalstu komunistisko okupantu un to ideoloģiju slavinošo pieminekļu demontāžai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!