Foto: EPA/Scanpix/LETA

Uz Krievijas vēlētājiem tiek izdarīts arvien lielāks spiediens, lai tie piedalītos tā dēvētajās prezidenta vēlēšanās un nodrošinātu Kremļa iecerēto vēlētāju aktivitāti, savā lietotnes "Telegram" kanālā ceturtdien ziņo neatkarīgā vēlēšanu novērotāju organizācija "Golos".

Organizācija, kas tika izveidota 2000. gadā, lai aizsargātu vēlēšanu tiesības, vēsta, ka pilsoņi, kuri strādā valsts iestādēs un uzņēmumos, kā arī no valsts pasūtījumiem atkarīgās kompānijās, tiek spiesti balsot no 15. līdz 17. martam paredzētajās vēlēšanās, kas patiesībā ir vienīgi propagandas izrāde pašreizējā diktatora Vladimira Putina leģitimitātes apstiprināšanai.

"Golos" vēsta, ka izstrādāta elektroniskā sistēma, kas ļauj pārbaudīt, vai cilvēks ir nobalsojis.

Vēlētājs saņem īsziņu ar interneta saiti, kurā jāapliecina, ka viņš ir nobalsojis. Šī saite darbojas vienīgi tad, ja ieslēgta mobilā tālruņa lokācijas sistēma un ja tālrunis atrodas vēlēšanu iecirknī.

"Golos" norāda, ka tas pārkāpj tiesības uz aizklātu balsošanu.

Lai gan tā dēvētajās vēlēšanās nav pieļauta neviena reāla alternatīva kandidāta piedalīšanās, Krievijas varasiestādes vēlas nodrošināt noteiktu vēlētāju aktivitātes līmeni un atbilstošu par Putinu "nodoto" balsu skaitu.

Saskaņā ar neatkarīgo tīmekļa izdevumu "Meduza" un "Vjorstka" ziņām, Kremlis amatpersonām izvirzījis uzdevumu nodrošināt, lai par Putinu būtu "nobalsojuši" vismaz 80% vēlētāju.

"Meduza" arī ziņo, ka ikvienam valdošās partijas "Vienotā Krievija" biedram uzdots atvest uz vēlēšanu iecirkni un piespiest nobalsot vēl vismaz desmit cilvēkus.

Pat nerēķinoties ar ierastajām manipulācijām ar balsu skaitīšanas rezultātiem un vēlētāju aktivitāti, nav ne mazāko šaubu, ka Putins kārtējo reizi tā dēvētajās vēlēšanās "uzvarēs", paliekot amatā vismaz līdz 2030. gadam, jo Krievijā jau sen nepastāv nekāda reāla opozīcija un visi vērā ņemamie opozīcijas līderi vai nu bijuši spiesti atstāt valsti, vai atrodas ieslodzījumā, vai arī tikuši noslepkavoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!