Foto: Ilmārs Znotiņš, prezidenta kanceleja

Polijā aizturēts kāds vīrietis, kas tiek turēts aizdomās par iesaistīšanos sazvērestībā ar Krievijas militāro izlūkdienestu ar mērķi noslepkavot Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, ceturtdien paziņojusi Polijas prokuratūra.

Ģenerālprokuratūras paziņojumā teikts, ka Polijas pilsonis Pāvels K. aizturēts trešdien un apsūdzēts par to, ka bijis gatavs nodot krievu aģentiem informāciju par lidostas drošības sistēmu.

Aizdomās turamais meklējis kontaktus ar krieviem, kas tieši iesaistīti karā pret Ukrainu, un gatavojies nodot tiem detalizētu informāciju par Žešovas-Jasjonkas lidostu, kas atrodas Polijas dienvidaustrumos netālu no robežas ar Ukrainu.

Viņš arī palīdzējis Krievijas īpašo uzdevumu vienībai plānot iespējamo atentātu pret Zelenski.

Lidosta, kuru kontrolē ASV armija, tiek izmantota Ukrainai domāto militāro un humānās palīdzības kravu piegādei.

Lidostu bieži izmanto arī Zelenskis, dodoties ārvalstu vizītēs.

Poliju par aizdomās turamā darbībām informējusi Ukrainas prokuratūra, un tas devis iespēju iegūt "būtiskus pierādījumus", teikts paziņojumā.

Ja aizdomās turamais tiks atzīts par vainīgu, viņam draud astoņu gadu cietumsods.

Savukārt Vācijā arestēti divi Vācijas – Krievijas pilsoņi, kuri tiek turēti aizdomās par sabotāžas uzbrukumu plānošanu, tostarp ASV militārajiem objektiem, ko amatpersonas dēvē par nopietniem centieniem graut militāro atbalstu Ukrainai, ziņo "Reuters".

Kopš Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2022. gada februārī deva rīkojumu par pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Vācija ir kļuvusi par vienu no lielākajiem militārās palīdzības piegādātājiem Ukrainai, un tā ir galvenais Krievijas spiegošanas operāciju mērķis, norāda varasiestādes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!