Foto: Midjourney/DELFI

Krievijas izlūkdienestu aģenti plānojuši 9. maijā veikt virkni teroraktu Kijivā, paziņojis Ukrainas drošības dienests un ģenerālprokuratūra.

Aizdomās turamie, izpildot Krievijas militārā izlūkdienesta GRU pārstāvja uzdevumu, plānoja uzstādīt spridzekļus trīs tirdzniecības centros galvaspilsētā un automašīnā, kas novietota pie populāras Kijivas kafejnīcas, noskaidrots izmeklēšanā.

Ukrainas drošības dienests aizdomās turamos aizturēja autostāvvietā pie pēdējā no tirdzniecības centriem, kuros aizdomās turamie plānoja uzstādīt spridzekļus. Visi 15 spridzekļi, kas bija maskēti kā pārtikas produkti, tika atrasti un neitralizēti, uzsvēra Ukrainas drošības dienests.

Izmeklēšanā secināts, ka teroraktus koordinēja Krievijas specdienesta virsnieks Jurijs Sizovs. Viņš personīgi deva norādījumus savervētajiem aģentiem un pat ierakstīja video instrukcijas par to, kā uzstādīt spridzekļus.

Sizovs bija atbildīgs arī par nenotikušo sabotāžu februārī Ļvivas apgabalā. Ukrainas drošības dienests arī toreiz veica proaktīvu darbību un sprādzienus novērsa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!