Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijā aizturēts Aizsardzības ministrijas Galvenās kadru pārvaldes priekšnieks ģenerālleitnants Jurijs Kuzņecovs, un pret viņu ierosināta krimināllieta par kukuļņemšanu, otrdien pavēstīja Krievijas Izmeklēšanas komiteja.

"Atbilstoši izmeklēšanā iegūtajām ziņām Kuzņecovs no 2021. līdz 2023. gadam laikā, kad viņš bija Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba 8. pārvaldes priekšnieks, no komerciālo struktūru pārstāvjiem par zināmu darbību veikšanu viņu labā saņēma kukuli," teikts paziņojumā.

Par tieši kādām darbībām ir runa, komiteja neatklāj.

Kratīšanas gaitā Kuzņecova faktiskajā un deklarētajā dzīvesvietā atrasti skaidras naudas līdzekļi Krievijas rubļos un ārvalstu valūtā aptuveni 100 miljonu rubļu apjomā (aptuveni miljons eiro), kā arī zelta monētas, kolekcionējami pulksteņi un "luksusa priekšmeti", norādīja komiteja.

Tiesa nolēmusi Kuzņecovam noteikt drošības līdzekli apcietinājumu, teikts paziņojumā.

Ģenerālštāba 8. pārvalde, kuru no 2010. līdz 2023. gadam vadīja Kuzņecovs, atbild par valsts noslēpumu sargāšanu Aizsardzības ministrijas sistēmā.

Pēdējā mēneša laikā šī ir jau otra augstas Aizsardzības ministrijas amatpersonas aizturēšana.

23. aprīlī Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka aizdomās par kukuļņemšanu aizturēts aizsardzības ministra vietnieks ģenerālis Timurs Ivanovs. Viņam noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Savukārt 12. maijā no aizsardzības ministra amata tika atcelts Sergejs Šoigu. Viņš turpmāk būs Krievijas Drošības padomes sekretārs.

Nikolajs Patruševs, kuru Krievijas diktators Vladimirs Putins pirms divām dienām atbrīvoja no Drošības padomes sekretāra amata, otrdien iecelts par prezidenta palīgu, vēsta Kremļa preses dienests.

Patruševs ir viens no tuvākajiem Putina līdzgaitniekiem. Viņš bija Putina vietnieks laikā, kad Putins bija Federālā drošības dienesta (FSB) direktors, un 1999.gadā nomainīja Putinu FSB direktora amatā. Kopš 2008.gada Patruševs bija Drošības padomes sekretārs.

Par prezidenta palīgu iecelts arī līdzšinējais Tulas apgabala gubernators Aleksejs Djumins, kurš agrāk strādājis Putina apsardzē, kā arī bijis sauszemes karaspēka galvenā štāba priekšnieks un aizsardzības ministra vietnieks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!