Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas karavīri izjaukuši Krievijas karaspēka plānu Harkivas apgabalā maksimāli dziļi iespiesties Vovčanskas pilsētas teritorijā un tur nostiprināties, aizstāvjiem turpinot pildīt kaujas uzdevumus pilsētas ziemeļu daļā un turot pretinieku uguns kontrolē, pavēstīja Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Ukrainas aizstāvji arī uzlabojuši taktisko stāvokli un atspieduši pretinieku rajonā uz ziemeļiem no Kisļivkas, ziņojot par stāvokli ceturtdien plkst.10.30, vēsta ģenerālštābs.

Kopš Krievijas uzbrukuma darbību sākuma 10. maijā Harkivas virzienā Ukrainas karavīri ar apņēmīgām darbībām piespieduši Krievijas karaspēku ievērojami samazināt aktivitāti.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien sarīkoja virspavēlnieka sanāksmi Harkivā, kurā viņš sacīja, ka Harkivas virziens joprojām ir sarežģīts, taču situācija kopumā tiek kontrolēta.

"Šodien situācija Harkivas apgabalā kopumā tiek kontrolēta, mūsu karavīri okupantam nodara jūtamus zaudējumus. Taču virziens joprojām ir ārkārtīgi sarežģīts - mēs nostiprinām savas vienības," savā "Telegram" kanālā norādīja Zelenskis.

Savukārt Kupjanskas virzienā Krievijas karaspēks ar bruņutehnikas atbalstu centušies uzbrukt ukraiņu pozīcijām Krohmaļnes-Brestoves virzienā.

"Šeit Ukrainas aizstāvji iznīcinājuši tanku un kājnieku kaujas mašīnu. Kaujas turpinās, situācija tiek kontrolēta. Mūsu aizstāvji arī ir uzlabojuši taktisko situāciju un atspieduši pretinieku rajonā uz ziemeļiem no Kisļivkas," teikts ģenerālštāba paziņojumā.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 488 460 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1520 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 7529 tankus, 14 538 bruņutransportierus, 12 565 lielgabalus un mīnmetējus, 1070 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 798 zenītartilērijas iekārtas, 351 lidmašīnu, 325 helikopterus, 10 028 bezpilota lidaparātus, 2200 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 17 048 automobiļus un autocisternas, kā arī 2062 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!