Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Nīderlandes aizsardzības ministre Kajsa Ollongrena apliecinājusi Kijivai, ka nenoteiks ierobežojumus tās piegādāto iznīcinātāju F-16 izmantošanai.

Tas nozīmē, ka 24 iznīcinātāji F-16, ko Nīderlande gatavojas piegādāt Ukrainai, varēs tikt izmantoti uzbrukumiem mērķiem Krievijas teritorijā.

Ollongrena intervijā digitālajām laikrakstam "Politico" sacīja, ka Nīderlande nenoteiks ierobežojumus, kā to izdarījusi Beļģija.

Beļģijas premjerministrs Aleksandrs de Kro paziņoja, ka iznīcinātāji paredzēti Ukrainas aizsardzības spēkiem izmantošanai tikai Ukrainas teritorijā.

Ollongrena intervijā sacīja, ka Nīderlande nenoteikts Beļģijas stila ierobežojumus. "Mēs piemērojam to pašu principu, ko esam piemērojuši ikvienai citai piegādei, proti, tiklīdz mēs to nododam Ukrainai, tā ir viņu rīcībā," sacīja ministre. "Mēs tikai lūdzam viņus ievērot starptautiskās tiesības un tiesības uz pašaizsardzību, kā noteikts ANO statūtos," viņa piebilda.

Ollongrena, ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins un citas augsta ranga amatpersonas svētdien tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš arī apmeklēja drošības forumu Singapūrā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!