Fоtо: Māris Morkāns

Krievijā cietumā ieslodzītais opozicionārs Vladimirs Kara-Murza pārvests uz cietuma slimnīcu, un viņa advokātiem jau divas dienas liegta pieeja viņam, piektdien paziņoja opozicionāra sieva.

42 gadus vecais Kara-Murza notiesāts par "valsts nodevību", tā dēvētajām viltus ziņām par armiju un piedalīšanos "nevēlamas organizācijas" darbībā. Viņam piespriesti 25 gadi cietumā.

Opozicionārs savu vainu neatzīst un vajāšanu uzskata par politiski motivētu. Kara-Murzas kolēģi uzskata, ka krimināllietas pret opozicionāru ir Kremļa atriebība par viņa sabiedrisko darbību.

Cita starpā opozicionārs bija viens no tiem, kas panāca Magņitska akta pieņemšanu, kas ASV liedz iebraukšanu un paredz aktīvu iesaldēšanu tiem Krievijas varas pārstāvjiem, kas ir atbildīgi par rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Pēc Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija nāves stingra režīma kolonijā februārī pieaugušas bažas arī par Kara-Murzas veselības stāvokli. Kara-Murza apgalvo, ka divas reizes izdzīvojis aizdomīgos indēšanas mēģinājumos, kuru organizēšanā viņš vaino Krievijas slepenos dienestus.

"Vladimirs Kara-Murza tika pārvests uz cietuma slimnīcu. Viņa advokātiem netika ļauts viņam piekļūt," sociālajos tīklos paziņoja Jevgēņija Kara-Murza.

Viņa sacīja, ka vīrs no stingra režīma cietuma kolonijas IK-6 Sibīrijas Omskas apgabalā, kur viņš izcieš sodu, pārvests uz reģionālo cietuma slimnīcu. Viņa sacīja, ka advokātiem, kuri devās no Maskavas uz koloniju Omskā, pēc piecu stundu gaidīšanas tika paziņots, ka Kara-Murza pārvietots uz slimnīcu. Pēc tam advokāti devās uz slimnīcu, kur viņiem sākotnēji tika paziņots, ka Kara-Murza tur neatrodas, bet vēlāk, kad apmeklētāju laiks beidzās, slimnīca apstiprināja, ka Kara-Murza ir hospitalizēts.

Taču advokātiem slimnīcā arī šodien tika liegta piekļuve opozicionāram. "Tādējādi advokāti nevarēja redzēt Vladimiru un pārliecināties, ka viņam viss kārtībā," norādīja Jevgēņija Kara-Murza.

Kremļa kritiķis, kurš ir Krievijas un Lielbritānijas dubultpilsonis, cieš no nervu slimības pēc tam, kad 2015. un 2017.gadā smagi saslima, kā viņš apgalvo, Krievijas drošības dienestu organizētas saindēšanas rezultātā.

Viņš tika apcietināts 2023.gada aprīlī pēc tam, kad kritizēja Krievijas militāro ofensīvu Ukrainā un mudināja Rietumvalstis noteikt Kremlim sankcijas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !