Foto: Reuters/Scanpix

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) Pretterorisma centrs brīdinājis, ka gadījumā, ja prokrieviskie separātisti Doņeckas un Luhanskas apgabalos nenoliks ieročus, tiesībsargāšanas iestādes pielietos visus pieejamos līdzekļus kārtības atjaunošanai valsts austrumos.

"Par spīti lēmumam par amnestiju ļaundari, bet faktiski īsti kriminālnoziedznieki, Doņeckas un Luhanskas apgabalos turpina slepkavot cilvēkus, noturēt administratīvās ēkas, sagrābt ķīlniekus un viņus zvēriski spīdzināt," teikts paziņojumā, kuru izplatījis UDD preses dienests.

Nelikumīgie bruņotie formējumi ne tikai nav nolikuši ieročus, bet turpina pastiprināt savu noziedzīgo darbību, uzsvērts paziņojumā.

UDD aicina mierīgos iedzīvotājus atteikties no bruņoto noziedznieku atbalstīšanas un nekalpot tiem par dzīvo vairogu.

"Izpildot Ženēvas vienošanos, visiem nelikumīgajiem bruņotajiem formējumiem un atsevišķiem pilsoņiem, kas nelikumīgi apbruņojušies, jāapstājas un jānoliek ieroči," uzsvērts paziņojumā. "Pretējā gadījumā tiesībsargāšanas iestādes izmantos visus spēkus, līdzekļus un iespējas noziedzīgo darbību pārtraukšanai un likumības un sabiedriskās drošības atjaunošanai."

Jau ziņots, ka Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Otrdien, kad Austrumukrainā tika atrasti divu līdz nāvei nomocītu cilvēku, arī vietējā "Batkivščinas" politiķa, līķi, Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs valsts austrumos licis atsākt pretterorisma operācijas aktīvu īstenošanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!