Foto: Reuters/Scanpix
Radikālo islāmistu grupējums "Islāma valsts" izmanto vismodernākās interneta tehnoloģijas, lai piesaistītu sev sekotājus visā pasaulē, ziņo Krievijas medijs "RIA Novosti".

Teroristi labprāt izmanto sociālo tīklu "Twitter", lai nodotu savu vēstījumu. Tas pēdējā laikā ir raisījis diskusijas, kā būtu jārīkojas sociālajiem medijiem, kuros dažādi radikāli grupējumi izplata savas ziņas, atsaucoties uz mediju "Time", raksta portāls "RIA Novosti".

Saskaņā ar pētījumu, ko veicis Londonā bāzēts pretterorisma ideju centrs "Quilliam", islāmistu radikālā kustība izmanto tādas tiešsaistes platformas kā "YouTube", "Facebook", "Twitter" un diskusiju forumus, lai piesaistītu sev sekotājus un "apmācītu" jaunos grupējuma biedrus.

Pētnieki uzsver, ka internets spēlē lielu lomu, piesaistot jaunus biedrus, jo tas sniedz dažādas iespējas, lai izveidotu platformas, kur paust savu pārliecību bez jebkādas ārējās kritikas.

"Ouilliam" skaidro, ka sociālie tīkli kā "Facebook" un "Twitter" jau ir izrādījušies efektīvi grupējuma komunikācijas rīki. Bieži vien "tvīti" rakstīti perfektā angļu valodā. Radikālie islāmisti nereti mēdz "tvītus" veltīt ietekmīgiem politiķiem un organizācijām, tādējādi piesaistot jaunu sociālo tīklu auditoriju.

Lai gan pēdējā laikā "Twitter" ir slēgti desmitiem islāmistu profilu, tas nav apturējis radikālā grupējuma propagandu un ziņu plūsmu.

Eksperti norāda, ka "Islāma valsts" ir pirmais radikālo islāmistu organizētais grupējums, kas izmanto visas interneta sniegtās iespējas.

Arī Krievijas "blogeri" ir satraukti, viņi ziņo, ka "Islāma valsts" propaganda parādījusies arī Krievijas sociālajos tīklos, piemēram, "Vkontakte".

Lai gan "Facebook", "Twitter" un "Vkontakte" pārstāvji norāda, ka radikālo islāmistu grupējumu profili tiek bloķēti, realitātē ir grūti efektīvi filtrēt sociālo tīklu saturu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!