Irākas valdības spēki pēc nedēļām ilgas operācijas pret "Daesh" ("Islāma valsts") kaujiniekiem beidzot pilnībā pārņēmuši Anbāras provinces galvaspilsētas Ramādī valdības ēku kompleksu, atsaucoties uz armijas amatpersonām, ziņo raidsabiedrība BBC.

"Komplekss ir pilnīgā mūsu kontrolē, tajā nav nekādas ["Daesh"] kaujinieku klātbūtnes," paziņoja armijas runasvīrs Sabahs al Numani.

Foto: AFP/Scanpix

"Kontrole pār kompleksu nozīmē, ka Ramādī viņi ir sakauti. Nākamais solis ir attīrīt pretestības kabatas, kas varētu būt palikušas pilsētā," skaidro Numani.

Pārsvarā sunnītu apdzīvotā Ramādī atrodas aptuveni 90 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes. "Daesh" kaujinieku rokās pilsēta krita 2015. gada maijā. Valdības spēkiem tas bija apkaunojošs zaudējums.

Pēdējās dienās valdības spēki cauri mīnētām ielām un ēkām sāka spiesties uz Ramādī centru, savā ceļā pārņemot vairākus pilsētas rajonus. Pēc tam, kad no valdības kompleksa ēkām apklusa snaipera uguns un novērojumi no gaisa neliecināja par nekādu cilvēku aktivitāti, armija devās iekšā.

Irākas armijai bija nepieciešami mēneši, lai ar koordinētu ASV vadītās koalīcijas gaisa atbalstu sāktu gūt panākumus. Ramādī atgūšanas operācija sākās novembra sākumā.

Ramādī atgūšana bijusi lēna galvenokārt tāpēc, ka valdība, lai izvairītos no sektu spriedzes, izvēlējusies te neiesaistīt šiītu brīvprātīgos kaujiniekus, kuri palīdzēja atgūt ziemeļu pilsētu Tikrītu, skaidro BBC.

Pēc Ramādī krišanas Irākas valdības nākamais mērķis varētu būt valsts otra lielākā pilsēta Mosula, kas kopš 2014. gada jūnija joprojām atrodas "Daesh" kaujinieku kontrolē. 1,5 miljonu apdzīvotā pilsēta ir lielākais "Daesh" pārvaldītais centrs.

Mosulas apkārtnē iegūta nafta nodrošina "Daesh" ar lielām naudas summām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!