Foto: Reuters/Scanpix

Cīņā par tiesībām startēt no Demokrātu partijas rudenī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Hilarijas Klintones un Bērnija Sandersa izredzes ir izlīdzinājušās, un Vērmontas senators no bijušās pirmās lēdijas vairs atpaliek tikai par diviem procentpunktiem, liecina piektdien publicētie aptaujas rezultāti.

Aptaujas, kas visas valsts mērogā veikta pēc šonedēļ notikušajām priekšvēlēšanām Aiovā, kurās Klintone uzvarēja par mata tiesu, liecina, ka Sanderss faktiski panācis bijušo valsts sekretāri, kas faktiski visu kampaņas laiku bijusi neapstrīdama favorīte.

Saskaņā ar Kvinipaku Universitātes veikto reģistrēto vēlētāju aptauju, Klintoni šobrīd atbalsta 44% respondentu, bet Sandersu - 42%.

Vēl 22.decembrī šī attiecība bija 61 pret 30 Klintonei par labu.

Tikmēr republikāņu nometnē visas valsts mērogā līderis joprojām ir ekscentriskais miljardieris Donalds Tramps, kuru Aiovā gan apsteidza galēji konservatīvais Teds Kruss, liecina Kvinipaku Universitātes aptauja.

Trampu nacionālā mērogā atbalsta 33% aptaujāto, kamēr Krusu - 22%, bet viņiem ar 19% seko Floridas senators Marko Rubio, kas Aiovā ierindojās trešajā vietā.

Vienīgais no pārējiem republikāņu pretendentiem, kura atbalstītāju skaits pārsniedz trīs procentu atzīmi, ir pensionētais neiroķirurgs Bens Kārsons. Viņam priekšroku dod seši procenti respondentu.

Ja cīņā par Balto namu Klintonei pretī stāsies Tramps, viņa uzvarēs, saņemot 46% balsu, kamēr par republikāņu kandidātu balsotu 41% aptaujāto. Savukārt Klintones cīņā ar Krusu abu kandidātu izredzes būtu līdzīgas, iespējamajām balsīm sadaloties 45 pret 45, liecina aptaujas rezultāti.

Tikmēr Sanders saskaņā ar Kvinipaku Universitātes aptauju sakautu abus vadošos republikāņu pretendentus - Trampu ar 49 pret 39%, bet Krusu - ar 46 pret 42%.

Kvinipaku universitātes aptaujas rezultāti publicēti četras dienas pirms priekšvēlēšanām Ņūhempšīrā.

Aptauja veikta laikā no otrdienas līdz ceturtdienai, intervējot 1125 reģistrētos vēlētājus, un tās kļūdas robeža ir plus mīnus 2,9 procentpunkti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!