Foto: AP/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) ir zaudējusi ietekmi pasaules politikā, Jaungada uzrunā paziņojis Somijas prezidents Sauli Nīniste.

"ES ir zaudējusi ietekmi starptautiskajā politikā. Ir pat izskanējuši pieņēmumi, ka [nākamais ASV] prezidents [Donalds] Tramps un [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins sarunās lems par Eiropu, pašai Eiropai nepiedaloties. ES nedrīkst nebūt klāt, kad tiek pieņemti lēmumi par tās nākotni," sacīja Nīniste uzrunā, kuru svētdien pārraidīja Somijas sabiedriskā televīzija.

Somijas prezidents norādīja, ka ES atbildība patlaban ir aizstāvēt tradicionālās vērtības savās robežās. Nīniste uzsvēra, ka ES šobrīd ir svarīgāka, nekā tā bijusi vairākus gadu desmitus, lai gan pašlaik tā ir vājāka un sašķeltāka nekā jebkad.

Viņš sacīja, ka ES atkal ir jākoncentrējas uz vissvarīgāko - jānodrošina, lai tās iedzīvotāji var dzīvot mierā un drošībā.

Pievēršoties migrācijas jautājumam, Somijas prezidents norādīja, ka, katrai ES valstij izvēloties savu risinājumu, valstis beigu beigās nostājušās cita pret citu.

"ES ir tikai tik spēcīga, cik stiprs ir tās vājākais posms," sacīja Nīniste.

Viņš arī pauda atbalstu ES valstu sadarbības aizsardzībā aktivizēšanai.

"Nevar sākt diskusiju, vispirms definējot jautājumus, ko sadarbība neietver. Ir labāk virzīties soli pa solim, bez novirzīšanās, un skatīties, kur šis ceļš mūs aizvedīs," teica Somijas prezidents.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!