Foto: AFP/Scanpix/LETA

Desmiti tūkstoši venecuēliešu un kolumbiešu piektdien Kolumbijā apmeklē britu miljardiera Ričarda Brensona organizēto koncertu Venecuēlas atbalstam. Tā mērķis ir savākt 100 miljonus dolāru cilvēkiem, kas cieš pārtikas un medikamentu trūkuma dēļ.

Koncerts tiek rīkots robežpilsētā Kukutā - robežtilta Kolumbijas pusē. Venecuēlas opozīcija cer, ka pa šo tiltu sestdien valstī tiks piegādātas vairākas tonnas ārvalstu humānās palīdzības kravu.

Koncertā "Venezuela Live Aid" piedalīsies aptuveni 35 mākslinieki no spāniski runājošo valstīm, arī Spānijas Alehandro Sanss, Kolumbijas Karloss Vivess un Dominikānas Hosē Luiss Gverra.

Koncerta sākumā skanēja Venecuēlas un Kolumbijas himnas, kā arī aicinājumi panākt brīvību un ļaut Venecuēlā ievest palīdzības kravas. Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro līdz šim paudis apņēmību neļaut valstī ievest palīdzības sūtījumus.

Atbilstoši Kolumbijas raidorganizācijas "Caracol" aplēsēm koncertu apmeklē 250 000 cilvēku.

Apmeklētāju vidū ir arī Kolumbijas prezidents Ivans Duke, gaidāma arī Čīles prezidenta Sebastjana Piņeras ierašanās.

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, ir apsolījis no sestdienas piegādāt valstī pārtiku un medikamentus.

Maduro noliedz, ka valstī būtu sākusies humānā krīze, un ir paziņojis, ka humānā palīdzība esot tikai ASV militārās intervences priekšvēstnesis, un devis rīkojumu armijai noslēgt Venecuēlas robežu.

Gvaido ir norādījis, ka 300 000 venecuēliešiem draud nāve pārtikas un medikamentu trūkuma dēļ.

ASV un vēl vairāk nekā 50 valstis jau atzinušas Gvaido par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju.

Taču Maduro joprojām atbalsta tādas reģiona valstis kā Kuba, Bolīvija un Nikaragva, kur arī pie varas atrodas kreisi autoritārie režīmi. Atbalstu Venecuēlas līdzšinējam prezidentam pauž arī Krievija un Ķīna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!