Foto: AFP/Scanpix/LETA

Jaunais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons par ārlietu ministru iecēlis stingrā 'Brexit' piekritēju Dominiku Rābu, teikts trešdien izplatītajā valdības paziņojumā.

45 gadus vecais Rābs, kas kļuvis arī par faktisko Džonsona vietnieku, pērn pameta Terēzas Mejas valdību, paziņojot, ka viņas panāktā "Brexit" vienošanās satur pārāk daudz kompromisu. Līdzšinējais ārlietu ministrs Džeremijs Hants trešdien paziņoja par atkāpšanos, atsakoties no jaunā premjera piedāvājuma ieņemt kādu citu posteni.

Savukārt par jauno finanšu ministru kļuvis līdzšinējais iekšlietu ministrs Sadžids Džavids. Viņš šajā amatā nomainīs Filipu Hamondu, kurš trešdien paziņoja par atkāpšanos no amata, tādējādi paužot savu neapmierinātību ar Džonsona "Brexit" stratēģiju.

Viņa paraugam sekoja arī tieslietu ministrs Deivids Goks un starptautiskās attīstības ministrs Rorijs Stjuarts. Kabinetu pametusi aizsardzības ministre Penija Mordonta un tirdzniecības ministrs Līems Fokss. Tomēr atšķirībā no Hamonda, Goka un Stjuarta, Mordonta, Fokss un Hants solījuši Džonsonam "pilnīgu atbalstu".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!