Foto: Kadrs no video

Totalitārās Turkmenistānas diktators Gurbanguli Berdimuhamedovs izteicis ticību, ka efektīvas zāles pret Covid-19 varētu būt lakricas sakne, norīkojot zinātniekus izpētīt šī auga noderīgās īpašības. Atsaucoties uz oficiālajiem medijiem, par to vēsta "Radio Svoboda" turkmēņu dienests.

Berdimuhamedovs, kurš Turkmenistānā izdevis grāmatas par ārstniecības augiem, ar atziņām par lakricas saknes labajām īpašībām nācis klajā valdības sēdes laikā 25. decembrī.

"Lakricas sakni jau izsenis tautas medicīnā un medicīnā izmanto iekšķīgu slimību ārstēšanai, klepus, nieru, augšējo elpceļu un divpadsmitpirkstu zarnas iekaisuma gadījumā," atzīmēja prezidents.

Turkmenistānā aug četri no 15 lakricas auga veidiem, to saknēs ir augsts glicerizīnskābes saturs, uzsvēra prezidents, dodot rīkojumu Zinātņu akadēmijai rūpīgi izpētīt lakricas noderīgās īpašības.

Martā Berdimuhamedovs stāstīja arī par citu ārstniecības augu labajām īpašībām profilaksei pret vīrusu saslimšanām.

Lai gan neoficiāla informācija liecina par daudz saslimušajiem ar Covid-19 simptomiem, pārpildītām slimnīcām un mirušajiem, valsts līmenī Turkmenistāna joprojām nav apstiprinājusi nevienu pašu Covid-19 gadījumu.

Par spīti oficiālajai nostājai, ka slimības valstī nav, ko Berdimuhamedovs nosauca par "lielu sasniegumu", Turkmenistānā ir ieviesti dažādi piesardzības pasākumi un karantīnas zonas, skaidro "Radio Svoboda".

Turkmenistāna no Krievijas ir iepirkusi medicīnas aprīkojumu astoņu miljonu dolāru vērtībā un plāno iepirkt arī Krievijā ražotās vakcīnas pret Covid-19.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!