Foto: Pexels.com, Andreea Ch

Norvēģijas jaunais premjerministrs Jūnass Gars Stēre ceturtdien iepazīstināja ar savas valdības sastāvu, kurā divi ministri ir 2011.gada slaktiņā izdzīvojušie.

No 19 ministriem Darba partijas vadītajā valdībā desmit ir sievietes, viņu vidū arī ārlietu ministre Annikene Vitfelta.

Norvēģijā ministru kabineti ar sieviešu vairākumu, tiesa, neilgus posmus, jau ir bijuši divas reizes laikā, kad no 2005. līdz 2013. gadam valdību vadīja pašreizējais NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Jaunajā valdībā ir arī divi cilvēki, kas atradās Ūteijas salā, kad tur 2011. gada 22. jūlijā Darba partijas jauniešu nometnē labējais ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks atklāja uguni, nogalinot 69 cilvēkus.

Todien Breivīka sarīkotajos teroraktos kopumā tika nogalināti 77 cilvēki. Astoņi zaudēja dzīvību Oslo uzbrukumā valdības kompleksam.

Divi slaktiņā izdzīvojušie, kas tagad strādās valdībā, ir izglītības ministre Tonje Brenna un tirdzniecības un rūpniecības ministrs Jāns Kristiāns Vestre.

"Tagad, kad šie talantīgie jaunie politiķi ņem līdzi šo savu pagātni, man šķiet, ka mēs esam spēruši vēl vienu svarīgu soli, un es par to esmu ļoti lepns," sacīja Stēre.

Viņš vadīs mazākuma valdību. Pēc septembra vēlēšanām par koalīciju vienojās Darba partija un Centa partija, kas tradicionāli aizstāv lauku iedzīvotāju intereses.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!