Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Divām lielām migrantu grupām ir izdevies ielauzties Polijā no Baltkrievijas, otrdienas vakarā vēstīja Polijas ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz Bjalistokas vietējo radiostaciju.

Vairāki desmiti migrantu sagrāva robežas žogu pie Krinku un Bjalovežas ciemiem un šķērsoja robežu.

Radiostacija atsaucās uz robežsardzes spēku preses sekretāres teikto, ka abos gadījumos žogi un barjeras tika vardarbīgi nogāzti. Daži no šiem migrantiem tika nogādāti atpakaļ uz Baltkrieviju, bet citiem izdevās aizbēgt.

Visi Polijas teritorijā iekļuvušie nelegālie imigranti tikuši aizturēti, trešdienas rītā pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks. "Šī bija nemierīga nakts. Bija daudz ielaušanās mēģinājumu," Polijas Radio paziņoja Blaščaks. "Visi, kuri ielauzās, tika aizturēti."

Kā ziņots, arī pirmdien simtiem migrantu mēģināja no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

Lai gan Minskas organizētā nelegālo imigrantu plūsma pār Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām turpinās jau kopš vasaras, šī bija pirmā reize, kad sarīkots tik masveidīgs mēģinājums nelikumīgi šķērsot Polijas robežu.

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!