Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Kazahstānas lielākās pilsētas Almati policija ceturtdien pavēstīja, ka saistībā ar masu protestiem aizturējusi aptuveni 2000 cilvēku.

"Almati policija ķērusies pie ielu atbrīvošanas. Kopumā aizturēti aptuveni 2000 cilvēku," teikts Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

Kazahstānas drošības struktūrām cenšoties apslāpēt valsti pārņēmušos bezprecedenta protestus, Almati ceturtdien atkal dzirdami šāvieni, vēsta Rietumu ziņu aģentūru korespondenti un Kazahstānas "Telegram" kanāli.

Šāvienu troksnis bija dzirdams no pilsētas administrācijas puses ap pulksten 17.30 un vēl pēc stundas, vēsta ziņu aģentūras AFP korespondents.

Šāvieni raidīti Almati Republikas laukumā, vēsta Kazahstānas "Telegram" kanāli, atsaucoties uz aculieciniekiem. Iepriekš tika ziņots, ka laukumā palikuši līdz 300 cilvēku.

Republikas laukumā ieradušās piecas armijas automašīnas KAMAZ.

No laukuma puses dzirdams skaļš automātisko ieroču šāvienu troksnis, teikuši liecinieki.

Vēl pirms ziņu parādīšanās par pēdējiem šāvieniem varasiestādes un aktīvisti ceturtdien ziņoja, ka Almati nogalināti desmitiem protestētāju, drošības struktūrām apspiežot protestus.

Nogalināti vismaz 30 cilvēku, vēstīja izdevums "Orda.kz", atsaucoties uz aktīvistu pārstāvi Žasaralu Kuanišalinu.

Visā valstī protestētāju un drošības struktūru sadursmēs ievainoti 300 policistu un Nacionālās gvardes karavīru, pavēstīja Iekšlietu ministrija. 13 drošības struktūru pārstāvji gājuši bojā.

Kazahstānu pārņēmusi plaša protestu kustība, notikušas sadursmes protestētāju un drošības struktūru starpā, tūkstošiem cilvēku aizturēti.

Protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās svētdien Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Protesti nākamās dienās pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Otrdien Almati sākās sadursmes starp protestētājiem un drošības spēkiem.

Visā Kazahstānā izsludināts ārkārtējais stāvoklis un noteikta komandantstunda.

Krievijas kontrolētā bijušo PSRS valstu militārā alianse jeb Kolektīvās drošības līguma organizācija (ODKB) nosūtījusi uz Kazahstānu "miera uzturētājus".

Fotogrāfijā: protesti Kazahstānā, aina pie prezidenta rezidences

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!