Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba otrdien paudis viedokli, ka Ukrainai un Rietumiem ar kopīgiem diplomātiskiem centieniem ir izdevies novērst Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Mums un mūsu sabiedrotajiem ir izdevies atturēt Krieviju no tālākas agresijas," paziņoja Kuleba.

"Jau ir februāra vidus un redzams, ka diplomātija turpina darboties," norādīja ministrs.

Krievija pirmdien paziņojusi, ka atstājusi atvērtas durvis tālākām sarunām ar Rietumiem, šodien Maskava paziņojusi, ka daļa no karaspēka kontingenta, kas izvietots pie Ukrainas robežām, pēc militāro mācību pabeigšanas sākusi atgriezties savās bāzēs.

Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām aptuveni 130 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Neskatoties uz šo spēku koncentrāciju, Krievija apgalvo, ka negrasās uzbrukt Ukrainai, un apsūdz Rietumus panikas celšanā.

Eiropas līderi un Vašingtona brīdinājuši Krieviju, ka tai tiks piemērotas smagas ekonomiskās sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Tomēr Kuleba uzsvēra, ka pie Ukrainas robežām joprojām saglabājas liela spriedze, un Krievijai vēl jāatsauc atlikušie spēki.

"Mums ir noteikums: neticiet tam, ko dzirdat, ticiet tam, ko redzat. Kad mēs redzēsim atvilkšanu, mēs ticēsim deeskalācijai," paziņoja ministrs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !