Foto: TASS/Scanpix/LETA

Krievijas karaspēka atrašanās Baltkrievijā apdraud tās suverenitāti, svētdien paziņojusi trimdā dzīvojošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska (Svjatlana Cihanouska) .

"Krievijas karaspēka klātbūtne mūsu teritorijā pārkāpj mūsu konstitūciju, starptautiskās tiesības, apdraud katra Baltkrievijas iedzīvotāja un visa reģiona drošību," teikts Tihanovskas biroja Viļņā izplatītajā paziņojumā.

"Mēs pieprasām nekavējoties izvest Krievijas karaspēku no mūsu teritorijas," uzsvērusi Tihanovska, piebilstot, ka viņas biroja pārstāvji centīsies panākt šī jautājuma izskatīšanu ANO Drošības padomē.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ar valsts suverenitāti maksā par Maskavas politisko atbalstu, kas viņam palīdzēja apspiest protestus pēc 2020.gada prezidenta vēlēšanām, norādījusi Tihanovska.

"Tagad mēs redzam sekas," konstatējusi Baltkrievijas opozīcijas līdere.

Šo paziņojumu Tihanovskas birojs izplatīja dažas stundas pēc tam, kad Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins pavēstīja, ka arī pēc Baltkrievijas un Krievijas militāro mācību "Sojuznaja rešimostj" oficiālajām beigām svētdien Krievijas karaspēks paliks Baltkrievijā, lai veiktu "kaujas gatavības pārbaudi".

Kā iemeslu šādam lēmumam viņš minēja militārās aktivitātes pieaugumu pie Baltkrievijas un Krievijas ārējām robežām un situācijas saasināšanos Donbasā. Turklāt ministrs nenosauca termiņu, cik ilgi Krievijas karaspēks uzturēsies Baltkrievijā.

Iepriekš amatpersonas Maskavā un Minskā paziņoja, ka pēc mācību beigām Krievijas karaspēks Baltkrieviju atstās. Kā iemeslu minot piedalīšanos mācībās, uz Baltkrieviju nosūtīti apmēram 30 000 Krievijas karavīru un bruņojums. Rietumvalstis uzskata, ka Krievija plāno izmantot Baltkrievijas teritoriju, lai iebruktu Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!