Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānija paziņojusi, ka ir gatava sniegt Ukrainai papildu militāro atbalstu, tostarp aizsardzības ieročus un lielas aizdevuma garantijas, lai palīdzētu Kijevai "pārvarēt Krievijas agresijas vētru", raksta "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" (RFE/RL).

"Ņemot vērā arvien draudīgāko Krievijas uzvedību un saskaņā ar mūsu iepriekšējo atbalstu, Apvienotā Karaliste drīzumā sniegs Ukrainai papildu militārā atbalsta paketi," britu parlamentā 23.februārī sacīja premjerministrs Boriss Džonsons.

"Tas ietvers letālu palīdzību aizsardzības ieroču veidā un neletālu palīdzību," viņš piebilda. Lielbritānija bijusi viena no redzamākajām Rietumu valstīm, kas nosoda Krievijas rīcību, atbalstot Ukrainu, kā arī piemērojot sankcijas Maskavai.

Jau ziņots, ka pirmdien vakarā Kremļa saimnieks Vladimirs Putins paziņoja par Ukrainas teritorijā ar Maskavas atbalstu izveidoto Doņeckas un Luhanskas "tautas republiku" (DTR un LTR) neatkarības atzīšanu un Krievijas spēku ievešanu "miera uzturēšanai". Tas ir jauns pavērsiens un eskalācija jau mēnešiem ilgstošajā spriedzē pie Ukrainas robežām, kas draud novest pie jaunām sankcijām Krievijai.

ASV prezidents Džo Baidens savā uzrunā otrdien norādīja, ka ir atļāvis papildu ASV militāro spēku pārvietošanu sabiedrotajiem Austrumeiropā. Tāpat Baidens uzsvēra, ka Kremļa lēmums atzīt okupēto Donbasa teritoriju "neatkarību" uzskatāms par uzbrukuma sākumu Ukrainai.

Savā runā Baidens sacīja, ka spēki un tehnika, kas jau atrodas Eiropā, tiks nosūtīti uz Baltijas valstīm – Igauniju, Latviju un Lietuvu. "Šie no mūsu puses ir aizsardzības soļi," viņš uzsvēra, piemetinot, ka "mums [ASV] nav nodoma cīnīties ar Krieviju." Tāpat Baidens sacīja, ka ASV ieviesīs bloķēšanas sankcijas pret divām lielām Krievijas finanšu iestādēm: "VEB.RF" un "militāro banku". Baidens uzsvēra, ka ASV arī noteiks sankcijas pret Krievijas eliti un viņu ģimenes locekļiem, kā arī ASV atbalsta Vācijas soli un sadarbosies ar Vāciju, lai nodrošinātu, ka "Nord Stream 2" nevirzīs uz priekšu.

Vēstīts, ka Lielbritānija piemērojusi sankcijas piecām Krievijas bankām un trim oligarhiem, iesaldējot to Apvienotajā Karalistē esošos aktīvus un aizliedzot ceļot uz Lielbritāniju, paziņojis premjers Boriss Džonsons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!