Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdienas vakarā ierosināja Krievijai apmainīt Ukrainā aizturēto prokrievisko politiķi Viktoru Medvedčuku pret Krievijas sagūstītajiem ukraiņiem.

"Ierosinu Krievijas Federācijai apmainīt šo jūsu puisi pret mūsu puišiem un meičām Krievijas gūstā. Tāpēc ir svarīgi, lai mūsu tiesībsargājošās institūcijas un militāristi arī izskatītu šādu iespēju," paziņoja Zelenskis.

Zelenskis atzīmēja, ka Medvedčuks bija slēpies vairāk nekā 40 dienas, un ir ļoti simboliski, ka tika aizturēts tieši Kosmonautikas dienā 12. aprīlī.

"Viņš slēpās 48 dienas. Un beidzot nolēma mēģināt aizbēgt no mūsu valsts. (..) Uzskatu militārās kamuflāžas izmantošanu [bēgšanā] par ļoti cinisku no viņa puses. Viņš mēģināja šādi maskēties. Lūk, tāds "karotājs". Lūk, tāds "patriots"," piebilda Zelenskis.

Zelenskis otrdienas vakarā "Telegram" kanālā bija paziņojis, ka Ukrainas Drošības dienests specoperācijā aizturējis prokrievisko politiķi Viktoru Medvedčuku, kurš 27. februārī aizbēga no mājas aresta.

Zelenskis sociālajā tīklā publicēja fotogrāfiju, kurā Medvedčuks redzams kamuflāžas tērpā un saslēgts rokudzelžos, un solīja vēlāk paziņot sīkākas detaļas.

Medvedčuks atbalsta ciešāku attiecību veidošanu ar Maskavu un Ukrainas medijos tiek dēvēts par "Putina kūmu", jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir Medvedčuka meitas krusttēvs.

Medvedčuks tiek uzskatīts par Krievijas ietekmīgāko politisko sabiedroto Kijevā.

Ukrainā viņš izpelnījies nosodījumu, jo turpināja nodarboties ar uzņēmējdarbību Krievijā, kad tā 2014. gada bija izvērsusi agresiju pret Ukrainu, anektējusi Krimu un turpināja destabilizēt Donbasu.

Medvedčukam pērn tika paziņots, ka viņš tiek turēts aizdomās par valsts nodevību un terorisma finansēšanu, un viņam tika noteikts nepārtraukts mājas arests.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!