Foto: AP/Scanpix/LETA

Zaudēti sakari ar Mariupoles aizstāvjiem metalurģijas uzņēmumā "Azovstaļ" un nav zināms, kas notiek Krievijas smagi apšaudītajā kompleksā, Ukrainas televīzijas intervijā paziņojis Mariupoles mērs Vadims Boičenko.

Uz jautājumu, vai ir iespējams izrāviens "Azovstaļ", Boičenko teica, ka "diemžēl, šodien ir zaudēti sakari ar puišiem. Nav sakaru, lai saprastu, kas notiek. Ir viņi drošībā vai nav".

Mariupoles mērs atzina, ka jebkurā gadījumā ir jābūt pateicīgiem varonīgajiem Mariupoles aizstāvjiem, kuri aizturēja pretinieku un ļāva ukraiņu spēkiem sagatavoties. "Mūsu Mariupoles aizstāvji ir īsti, vīrišķīgi un varonīgi. Paldies viņiem par to," sacīja Boičenko.

Otrdien Ukrainas Nacionālās gvardes 12. operatīvās brigādes komandieris Deniss Šleha, kurš atrodas "Azovstaļ" teritorijā, informēja, ka metalurģijas uzņēmumā teritorijā ir ap 200 civiliedzīvotāju, no kuriem 20 ir bērni. Turklāt "Azovstaļ" telpās ir smaga situācija - ir ap 500 ievainotu ukraiņu karavīru, bet nav nepieciešamo medikamentu, medicīniskā aprīkojuma.

Viņš aicināja steidzami izsludināt pamieru, lai nogādātu Ukrainas kontrolētā teritorijā civiliedzīvotājus.

Otrdien Ukrainas kontrolētajā Zaporižjē ieradās vēl 156 Mariupoles iedzīvotāji, kuri bija patvērumu raduši "Azovstaļ" teritorijā.

Svētdien no Mariupoles izdevās evakuēt vairāk nekā 100 civiliedzīvotāju, bet sestdien no "Azovstaļ" teritorijas izdevās izkļūt 20 sievietēm un bērniem.

Kopumā Mariupolē evakuāciju gaida vairāk nekā 100 000 cilvēku, iepriekš paziņoja pilsētas mērs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!