Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Itālija un Vācija ir atļāvušas uzņēmumiem atvērt kontus Krievijas rubļos Krievijas gāzes pirkšanai, ziņoja Lielbritānijas informācijas aģentūra "Reuters", atsaucoties uz saviem avotiem.

Itālija un Vācija pēc sarunām ar Eiropas Savienību (ES) ir paziņojušas uzņēmumiem, ka tie var atvērt rubļu kontus, lai turpinātu pirkt Krievijas gāzi, nepārkāpjot sankcijas pret Maskavu.

Divi ziņu avoti pavēstīja "Reuters", ka vācu gāzes importētāji saņēmuši no Berlīnes paziņojumu par iespēju atvērt šādus kontus, nepārkāpjot sankcijas.

Viņi atzīmēja, ka Vācija, kas ir lielākā Krievijas gāzes importētāja reģionā, šajā jautājumā darbojusies ciešā koordinācijā ar ES.

Arī Itālijas valdība sazinājusies ar Eiropas Komisiju un saņēmusi skaidrojumus par to, kā ir iespējams legāli pirkt Krievijas gāzi, aģentūrai "Reuters" pavēstīja augsta ranga ziņu avots valdībā.

Tas noticis vēl pirms tam, kad Itālijas energokompānija "Eni" otrdien paziņoja, ka ir sākusi procedūru divu kontu atvēršanai, lai samaksātu par Krievijas gāzes piegādēm, tādējādi pakļaujoties Maskavas prasībām. Viens no tiem būs konts eiro, bet otrs būs konts rubļos.

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins 31. martā parakstīja dekrētu, kas paredz no 1. aprīļa pieņemt samaksu par dabasgāzi no valstīm, kuras Krievija uzskata par nedraudzīgām, tikai rubļos. Krievija ieviesusi sistēmu, ka klients samaksu var pārskaitīt eiro vai dolāros, taču klientam jāatver rubļu konts, kurā tiks ieskaitīta samaksātā summa, konvertēta rubļos.

Krievijas premjerministra vietnieks Aleksandrs Novaks ceturtdien paziņoja, ka aptuveni puse no 54 uzņēmumiem, kam ir līgumi ar dabasgāzes gigantu "Gazprom", atvēruši kontus rubļos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!