Foto: Publicitātes foto

Ukrainas Augstākā rada pieņēmusi likumprojektu, kas aizliedz ievest un izplatīt grāmatas, kuru autoriem bija vai joprojām ir Krievijas pilsonība pēc 1991. gada, kā arī citu drukāto produkciju no Krievijas, Baltkrievijas un okupētajām teritorijām.

Izņēmumi ir paredzēti grāmatām un izdevumiem, ko fiziskas personas ieved personīgajā bagāžā un ko nav paredzēts izplatīt.

Tāpat aizliegums neskars grāmatas, kas izdotas padomju laikā vai agrāk.

Likums paredz pastiprināt ierobežojumus tādu izdevumu izdošanai, kuru saturs ir vērsts pret Ukrainu, pārtraukt šādu izdevumu izplatīšanu Ukrainā, lai neitralizētu draudus par krievu autoru grāmatu masveida iespiešanu Ukrainā.

No 2023. gada 1. janvāra visas grāmatas tiks izdotas un izplatītas valsts valodā - ukraiņu, Ukrainas pamatiedzīvotāju valodās un Eiropas Savienības oficiālajās valodās.

Tāpat parlaments pieņēma likumprojektu, kas aizliedz krievu mūzikas atskaņošanu publiskās vietās, medijos un transportā, kā arī palielināja ukraiņu mūzikas kvotu radiostaciju un televīzijas kanālu ēterā.

Likums aizliedz publiski izpildīt un pārraidīt darbus, ieskaitot mūzikas video māksliniekiem, kuriem bija vai joprojām ir Krievijas pilsonība pēc 1991. gada.

Šīs normas pārkāpšanas gadījumā TV un radio kompānijām būs jāmaksā sods 10% apmērā no licences maksas.

Tas neattiecas uz izpildītājiem, kuri nosodījuši Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu.

Lai mākslinieki tiktu iekļauti izņēmumu sarakstā, jo īpaši, lai dotos pa turneju Ukrainā, likumprojekts paredz, ka ieinteresētajiem māksliniekiem vai viņu pārstāvjiem ir jāiesniedz noteiktās formas iesniegums Ukrainas Drošības dienestā.

Kopā ar iesniegumu māksliniekiem būs jāparaksta deklarācija, kurā nosodīta agresija un pieprasīts nekavējoties izbeigt karu.

Izņēmumu saraksts tiks ievietots un atjaunināts Drošības dienesta tīmekļa vietnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!