Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā Honkongas laikrakstam "South China Morning Post" atzina, ka vēlētos tiešas sarunas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu par konfliktu ar Krieviju, jo Ķīna, kā šķiet, ir vienīgā valsts, kas var ietekmēt Maskavas pozīciju.

Kopš 24.februāra, kad Krievijas sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, Kijiva oficiāli lūgusi Pekinai sarīkot šādas sarunas, bet pagaidām tās nav notikušas, sacīja Zelenskis.

Ukrainas prezidents mudināja Ķīnu izmantot savu milzīgo politisko un ekonomisko ietekmi uz Krieviju, lai panāktu, ka kaujas tiek apturētas.

"Tā ir ļoti jaudīga valsts. Tā ir jaudīga ekonomika. Tāpēc [tā] var politiski, ekonomiski ietekmēt Krieviju. Turklāt Ķīna ir ANO Drošības padomes pastāvīgā dalībvalsts," skaidroja prezidents.

Intervija "South China Morning Post" ir pirmā, ko Zelenskis kopš kara sākuma sniedzis kādam Āzijas izdevumam. Intervija notikusi platformā "Zoom" un ilgusi 40 minūtes.

Kopš kara sākuma Ķīnas amatpersonas vairākkārt iestājušās par drīzākām sarunām un konflikta atrisinājumu mierīgā ceļā. Tiesa gan, Ķīna nav pievienojusies Maskavai noteiktajām sankcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!