Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pēc jauniem militārajiem triecieniem Zaporižjas atomelektrostacijā, ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs 8.augustā aicināja ļaut starptautiskiem izmeklētājiem piekļūt Ukrainas atomelektrostacijai, ziņo medijs "Reuters".

Starptautiskajai Atomenerģijas aģentūrai (SAEA) ir nepieciešama pieeja spēkstacijai, norādīja Guterešs, piebilstot, ka "mēs pilnībā atbalstām SAEA visos viņu centienos radīt situāciju stabilizējošus apstākļus".

Krievijas uzbrukumi sestdien sabojājuši trīs radiācijas sensorus un tika savainots arī kāds spēkstacijas strādnieks. SAEA vadītājs Rafaels Grosi brīdināja, ka okupantu veiktais uzbrukums "radīja ļoti reālu kodolkatastrofas risku".

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apsūdzēja Krieviju par "kodolteroru". Izmantojot šādu agresora valsts definēšanu, būtu iespējams īstenot vēl vairāk starptautisko sankciju, šoreiz pret Maskavas kodolnozari, skaidro medijs "Reuters".

"Pasaulē nav tādu nāciju, kas varētu justies droši, ja kādā atomelektrostacijā iekļūst teroristiska valsts," televīzijas uzrunā, sacīja Zelenskis.

Krievijas iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā.

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!