Foto: AFP/Scanpix/LETA

Aizvadītajā naktī Ukrainas spēki, realizējot "uguns kontroli", devuši triecienus pa Antonovskas un Kahovkas tiltiem pār Dņepru, atsaucoties uz Dienvidu aizsardzības spēku apvienotā preses centra paziņojumu, vēsta aģentūra UNIAN.

"Ir atstrādāta tā pati uguns kontrole, ko mēs šajā virzienā uzturējām jau vairākas diennaktis. Tai ir savi rezultāti, ir trāpījumi – diezgan nopietni – gan pa Antonovskas, gan Kahovskas tiltiem," teikts paziņojumā.

Valsts dienvidos Ukrainas spēki iznīcinājuši arī vairākas pretinieka bāzes ar munīcijas krājumiem. Tāpat diezgan spēcīga esot pretestības kustība okupētajās teritorijās.

Sociālajos tīklos 7. augustā parādījās informācija par trāpījumiem pa Antonovskas tiltu. Uz tilta tai brīdī atradusies tehnika tā remontam pēc iepriekšējiem trāpījumiem, kas aizdegusies.

Tāpat svētdien ziņots par sprādzieniem pie Kahovkas HES tilta, bet oficiāla informācija par incidentu nebija.

Pirms tam Ukrainas spēki Antonovskas tiltu apšaudīja 27. jūlijā. Lai gan tilts netika sagrauts, tikuši sarauti okupantu loģistikas maršruti.

31. jūlijā kļuva zināms, ka okupanti Antonovskas tiltu sākuši remontēt, atgādina UNIAN.

Antonovskas tilts ir nozīmīgs okupācijas spēku apgādei Hersonā. Kahovkas HES tilts arī šķērso Dņepru Hersonas apgabalā tālāk uz augšu pa straumi.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!