Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas Federālais Drošības dienests (FSB) pirmdien apgalvoja, ka aiz sestdien Piemaskavā notikušā auto sprādziena, kurā tika nogalināta "krievu pasaules" ideologa Aleksandra Dugina meita Darja Dugina, stāv Ukraina.

"Šo noziegumu sagatavoja un pastrādāja Ukrainas specdienesti," paziņojumā apgalvo FSB. Atbilstoši FSB versijai noziegumu pastrādājusi 1979.gadā dzimusī Ukrainas pilsone Natālija Vovka, kas tagad jau patvērusies Igaunijā.

Vovka ieradusies Krievijā 23.jūlijā kopā ar 12 gadus veco meitu Sofiju Šabanu. "Slepkavības dienā Vovka un Šabana atradās literāri muzikālajā festivālā "Tradīcija", kur Dugina bija goda viesis. Pēc tam, kad tika īstenota Duginas vadītās automašīnas vadāmā uzspridzināšana, 21.augustā Vovka kopā ar meitu izbrauca caur Pleskavas apgabalu uz Igauniju," savu notikušā versiju paziņojumā klāsta FSB.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks norādīja, ka Ukraina šajā noziegumā nav iesaistīta. "Mēs neesam noziedznieku un visnotaļ ne teroristiska valsts, kāda ir Krievija," uzsvēra Podoļaks, vēsta medijs "The Washington Post".

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā Piemaskavā sprāgstot automašīnai, tika nogalināta galēji labējā filozofa un "krievu pasaules" ideologa Dugina meita Darja.

Eksplodējis pie auto piestiprināts spridzeklis, apliecināja Krievijas Izmeklēšanas komisija.

Dugins ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un dažkārt ticis dēvēts par "Putina smadzenēm" un "Putina Rasputinu".

Tāpat kā tēvs arī Darja Dugina aktīvi atbalstījusi karu pret Ukrainu.

Krievijas okupētās Doneckas apgabala daļas marionešu administrācijas nominālais līderis Deniss Pušiļins ziņapmaiņas platformā "Telegram" sprādziena sarīkošanā svētdien apsūdzēja Ukrainas varasiestādes, apgalvojot, ka tās "mēģināja likvidēt Aleksandru Duginu, bet uzspridzināja viņa meitu".

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks noliedza, ka Kijiva stāvētu aiz šī uzbrukuma.

"Ukrainai ar to, neapšaubāmi, nav nekāda sakara. Mēs neesam krimināla valsts, kāda ir Krievija, un pavisam noteikti neesam teroristiska valsts," svētdien nacionālā telemaratona ēterā, komentējot vadītāja teikto, ka Krievija cenšas notikušajā vainot Ukrainu, sacīja Podoļaks.

Tikmēr bijušais Krievijas parlamenta deputāts opozicionārs Iļja Ponomarjovs svētdienas vakarā paziņoja, ka atbildību par Duginas nogalināšanu auto sprādzienā Piemaskavā uzņemas līdz šim nezināmā Krievijas partizānu kustība "Nacionālā republikāņu armija" (NRA).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!