Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Džo Baidens trešdien paziņoja par militāro palīdzību Ukrainai vēl teju trīs miljardu dolāru vērtībā.

Par šo palīdzību pavēstīts Ukrainas Neatkarības dienā, kad arī aprit pusgads kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma sākuma.

"Esmu lepns paziņot par mūsu līdz šim lielāko drošības palīdzību: aptuveni 2,98 miljardi dolāru ieroču un aprīkojuma, kas tiks sniegts ar Ukrainas drošības palīdzības iniciatīvu," teikts Baidena paziņojumā. "Tas ļaus Ukrainai iegādāties pretgaisa aizsardzības sistēmas, artilērijas sistēmas un munīciju, pretdronu sistēmas un radarus, lai nodrošinātu, ka tā var turpināt sevi aizsargāt ilgtermiņā."

Līdzekļus var izmantot tūlītējām kara izmaksām, tostarp piegāžu un ieroču iegādei, un tie ir atsevišķi no Prezidenta izņemšanas pilnvarām (PDA), saskaņā ar kurām Baidens var dot rīkojumu par ieroču un munīcijas nodošanu Ukrainas spēkiem no esošajiem ASV militārajiem krājumiem.

Piektdien Pentagons paziņoja par jaunu 775 miljonus dolāru lielu militārās palīdzības paketi PDA ietvaros, kas ietvers raķetes, artilēriju, prettanku ieročus un munīciju, kā arī bruņotus transportlīdzekļus atmīnēšanas darbu veikšanai.

Baidens arī atzinīgi novērtēja Ukrainas pretošanos Krievijas iebrukumam.

"Sešus mēnešus ilgi nerimstošie uzbrukumi ir tikai vairojuši ukraiņu lepnumu par sevi, savu valsti un savu 31 neatkarības gadu," pavēstīja Baidens. "Šodien un katru dienu mēs esam kopā ar Ukrainas tautu."

Tā būs lielākā ASV militārās palīdzības pakete Ukrainai kopš kara sākuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!