Foto: AFP/Scanpix/LETA
Karalis Čārlzs III sestdien Londonā Sentdžeimsas pilī Troņmantošanas padomes sēdē oficiāli pasludināts par Apvienotās Karalistes jauno monarhu.

Pēc karalienes Elizabetes II nāves ceturtdien troni mantoja viņas vecākais dēls Čārlzs, automātiski kļūstot par Lielbritānijas jauno karali, bet oficiālā pasludināšana notika sestdien.

Jaunā karaļa pasludināšanas ceremonija pirmo reizi tika pārraidīta tiešajā ēterā televīzijā.

"Princis Čārlzs Filips Artūrs Džordžs ir tagad, līdz ar mūsu lēdijas suverēnes, kas paliek laimīgās atmiņās, nāvi, kļuvis par karali Čārlzu III," paziņoja Troņmantošanas padome. "Dievs, sargi karali!"

Proklamāciju uzreiz parakstīja jaunais troņmantnieks princis Viljams, karaliene konsorte Kamilla, Pārstāvju palātas līdere un Padomes lordprezidente Penija Mordaunta, premjerministre Liza Trasa un Kenterberijas arhibīskaps.

Visi ceremonijas dalībnieki bija ģērbušies melnā vai purpurā - sērās par mūžībā aizgājušo karalieni.

Vēl piektdien Čārlzs savā pirmajā uzrunā tautai kopš troņa mantošanas solīja kalpot valstij mūža garumā, kā to darījusi mūžībā aizgājusī karaliene Elizabete II.

Jaunais karalis pateicās "dārgajai mammai" par viņas "mīlestību un uzticību mūsu ģimenei un nāciju ģimenei". Viņš runāja par dziļām sērām, ko izraisījusi viņas aiziešana mūžībā, un sacīja, ka karaliene bijusi iedvesma un piemērs viņam un visai viņa ģimenei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!