Foto: EPA/Scanpix/LETA

Atsevišķas Krievijas spēku vienības Dņepras labajā krastā Hersonas apgabalā veic pārrunas ar ukraiņiem par ieroču nolikšanu, TV kanāla "Espresso" ēterā paziņojusi operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" preses pārstāve Nataļja Gumenko.

Ukrainas spēki turpina savu virzību uz priekšu valsts dienvidos, viņa norāda.

"Runa ir ne tikai par ģeogrāfisku virzību, bet arī psiholoģisku iedarbību uz pretinieku, jo naidīgās vienības cenšas meklēt kontaktus ar mūsu karavīriem, lai runātu par iespējamu ieroču nolikšanu un pāriešanu starptautisko humāno tiesību aizsardzībā," Gumanjukas teikto citē portāls "Liga".

Pretinieks apzinās, ka ir iespiests starp Dņepras krastu un Ukrainas spēkiem un vēlas saglabāt dzīvību, viņa paskaidro.

Ziņots, ka Ukraina 29. augustā paziņoja par pretuzbrukuma sākumu Dienvidos un pārrāva okupantu pirmo aizsardzības līniju. Savukārt pēdējās dienās kļuva zināms, ka ukraiņi guvuši plašus panākumus Harkivas apgabalā, kur kopš septembra sākuma atbrīvoti vairāki desmiti apdzīvoto vietu un vairāk nekā 3000 kvadrātkilometri teritorijas.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!