Foto: EPA/Scanpix/LETA
2022. gadā novērsti 5026 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, vienlaikus 200 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta, informēja Valsts robežsardzē.

Kopš 24. decembra novērsti 153 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Savukārt septiņiem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ nav liegta robežas šķērsošana,

Jau ziņots, ka decembra beigās imigranti pāri Baltkrievijas-Latvijas valsts robežai nogādājuši divus Afganistānas pilsoņus ar izteiktām apsaldēšanās pazīmēm un kritisku veselības stāvokli. Viens no Afganistānas pilsoņiem vēlāk miris Rēzeknes slimnīcā.

Uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas hibrīdapdraudējums no Baltkrievijas varas iestāžu puses joprojām turpinās, akcentē Valsts robežsardzē.

Robežasardze norāda, ka, neskatoties uz aukstajiem laika apstākļiem, tas kļūst pat intensīvāks. Šis nav pirmais gadījums, kad robežsargiem, lai novērstu tālāku cilvēku veselības un dzīvības apdraudējumu, nākas saukt mediķu brigādes, lai sniegtu pirmo medicīnisko palīdzību Latvijas teritorijā nogādātajiem vai nokļuvušajiem, novārgušajiem un nereti apsaldējumus guvušajiem cilvēkiem.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju, kas ir spēkā jau ilgāk nekā gadu. Pēdējais pagarinājums tai noteikts līdz nākamā gada 10. februārim.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts 30.novembrī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā brīdināja, ka ziemas laikā imigrantu atturēšanu no nokļūšanas Latvijā būs arvien grūtāk realizēt. Tāpat esot jāņem vērā protesti Irānā un Krievijas sadarbību ar šo Tuvo Austrumu valsti, kas var būt risks, ka palielināsies Irānas pilsoņu virzīšana uz Eiropu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!