Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Krievija nodevusi Irānai savas izstrādes elektroniskās spiegošanas un izsekošanas jomā apmaiņā pret kamikadzes droniem, vēsta ASV laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz informētiem avotiem.

Irānas varasiestādes arī esot ieinteresētas Krievijas helikopteros un reaktīvajos iznīcinātājos, kā arī tāla darbības rādiusa raķetēs.

Irāna "piekritusi nodot Maskavai tuva darbības rādiusa raķetes, kā arī ir nosūtījis tanku un artilērijas šāviņus", vēsta laikraksts, atsaucoties uz vārdā neminētām Irānas un ASV amatpersonām.

Pirms dažiem mēnešiem Ukrainas avoti arī pauda bažas, ka Irāna varētu piegādāt Krievijai tuva un vidēja darbības rādiusa ballistiskās raķetes, jo Krievijas armijai beidzas šāda bruņojuma rezerves.

Tomēr kopš tā laika nav parādījušās nekādas liecības, ka Irānas raķetes tiktu pielietotas pret Ukrainu.

Kā norāda Kijiva un Rietumu eksperti, Krievija pret Ukrainu kopš rudens aktīvi izmanto Irānas kamikadzes dronus. Cita starpā tie tiek izmantoti triecienos enerģētikas infrastruktūrai un citiem kritiski svarīgiem objektiem.

Kā vēsta "Wall Street Journal", Irāna un Krievija parakstījušas vienošanos par sadarbību kibersfērā jau pirms diviem gadiem.

Tomēr Maskava labu laiku vilcinājusies ar savu militāro elektronisko tehnoloģiju nodošanu Irānai, bažījoties, ka tās tiks izliktas pārdošanā dārknetā.

Tomēr pēc Krievijas pilna mēroga kara sākuma Maskava nodevusi Irānai savas izstrādes komunikāciju izsekošanas jomā, kā arī noklausīšanās ierīces un melu detektorus.

Maskava, visticamāk, jau nodevusi Teherānai mobilo telefonu un datoru uzlaušanas programmas, kas cita starpā var tikt izmantotas arī pret disidentiem un režīma pretiniekiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!