Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievija ar grupējuma "Vagner piesegu gatavo Baltkrievijā provokāciju, lai iesaistītu Baltkrieviju tiešā karadarbībā pret Ukrainu, paziņojis Ukrainas Drošības dienests (SBU).

Saskaņā ar izlūkošanas datiem provokāciju terorakta veidā plānots pastrādāt Maziras naftas pārstrādes rūpnīcā. Sagatavošanās darbus veic Krievijas karavīru un specdienestu diversijas un izlūkošanas grupa, kas uz Baltkrieviju nosūtīta vagneriešu izskatā.

"Šai krievu diversijas un izlūkošanas grupai jāveic provokācija naftas pārstrādes rūpnīcā, izliekoties par "ukraiņu diversantiem". Krievija plāno par pastrādāto apsūdzēt Ukrainu, lai vēlreiz mēģinātu iesaistīt Minsku pilnvērtīgā karā pret mūsu valsti," teikts SBU paziņojumā.

SBU darbinieki informāciju par plānoto teroraktu Baltkrievijā saņēma no vairākiem avotiem, tajā skaitā no kāda Krievijas karavīra, kuru Ukrainas karavīri sagūstīja Zaporižjas virzienā.

Gūstekņa mobilajā tālrunī atrasta informācija par "īpašu misiju" Maziras naftas pārstrādes rūpnīcā, pavēstīja SBU.

"Viņa telefonā SBU kiberspeciālisti atrada izdzēstu saraksti ar citiem izpildītājiem, objekta attēlus un atsevišķu informāciju par operāciju," teikts SBU paziņojumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!