Foto: Reuters//Scanpix/LETA

Ukraina un Polija ar pirmdienu atvērs robežpunktu tukšiem kravas auto, cenšoties mazināt poļu kravas automašīnu šoferu īstenoto blokādi, kas jau vairākas nedēļas lielā mērā paralizējusi satiksmi.

Dolhobičovas-Uhriņivas robežpunkts, kas šobrīd apkalpo vieglās automašīnas un autobusus, no pirmdienas būs atvērts tukšiem kravas auto, kas no Ukrainas dodas uz Poliju, pavēstīja Ukrainas robežsardze.

"Uhriņivas atvēršana ir pirmais punkts pasākumu sarakstā, kas tiek īstenoti, lai atbloķētu robežu un palielinātu Ukrainas-Polijas robežas kapacitāti," teikts paziņojumā.

Kijiva piektdien brīdināja, ka poļu kravas auto šoferu protesta sekas ir katastrofālas, bet uz robežas iestrēgušo ukraiņu šoferu situācija - smaga.

Abās robežas pusēs izveidojušās garas rindas, daudzi kravas auto šoferi tur ir dienām ilgi.

Poļu kravas auto šoferi jau vairāk nekā trīs nedēļas bloķē galvenos robežpunktus uz robežas ar Ukrainu, šādi protestējot pret, kā uzskata šoferi, negodīgo konkurenci no ukraiņu kolēģu puses.

Poļu šoferi cita starpā pieprasa, lai no jauna tiktu ieviests Eiropas Savienības (ES) atļauju režīms Ukrainas kravas auto, kas tika atcelts pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!