Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas diktators Vladimirs Putins martā Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam vizītes laikā Maskavā sacījis, ka Krievija grasās Ukrainā karot vismaz piecus gadus, vēsta Japānas izdevums "Nikkei", atsaucoties uz saviem avotiem.

Šāda piezīme izteikta kā brīdinājums Sji, lai viņš nemaina savu prokrievisko nostāju, uzskata izdevums.

Putins šādi centies pārliecināt Pekinu, ka Krievijai kara ieilgšana ir izdevīga, un ka Maskava galu galā būs uzvarētāja, neraugoties uz to, ka tajā brīdī situācija nebija tai par labu, norāda "Nikkei".

Ņemot vērā šos vārdus, izdevums secina, ka nevajadzētu ticēt Putina signāliem par gatavību uguns pārtraukšanai, kas pausti pa diplomātiskajiem kanāliem.

Laikraksts "New York Times" 23.decembrī, atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja, ka Putins kopš septembra ar starpnieku palīdzību pauž Kijivai un tās Rietumu sabiedrotajiem, ka ir gatavs pārtraukt uguni un iesaldēt konfliktu pašreizējās robežas, tas ir, paturēt okupētās teritorijas.

Iespējams, Putins, tuvojoties prezidenta vēlēšanām, grib radīt ilūziju, ka virzās uz mieru, cerot, ka tas var sekmēt labāku rezultātu balsojumā, norāda "Nikkei".

Vienlaikus izdevums uzskata, ka Ķīnas vadība diez vai tic Putina paziņojumiem par apņēmību karot piecus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!