Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Sociālajos tīklos izplatās informācijas par Krievijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova bojāeju Ukrainas ceturtdien veiktajā uzbrukumā Krievijas militārajiem objektiem okupētajā Krimā, taču informācija diezin vai atbilst patiesībai, paziņoja Ukrainas Dienvidu brīvprātīgas armijas preses pārstāvis Serhijs Bratčuks.

"Ir daudz versiju par to, kam tur varētu būt trāpīts, pat dzirdēju slaveno uzvārdu Gerasimovs. Tā būtu laba ziņa, bet, manuprāt, tas diezin vai atbilst patiesībai. Bet tas, ka šajā komandcentrā tika trāpīts vairākiem augstiem Krievijas okupācijas armijas virsniekiem vai ģenerāļiem, tad tā ir patiesība," viņš teica telekanālam "Espresso".

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka nevar komentēt informāciju par iespējamo Gerasimova bojāeju.

Ukrainas uzbrukumā Krievijas militārajiem objektiem okupētajā Krimā ceturtdien trāpīts vienam Krievijas komandpunktam, kā arī nopietni bojāta okupantu aizsardzības sistēma pussalā, paziņoja Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku preses centra vadītāja Natālija Humeņuka.

"Tika trāpīts ne tikai vienam komandpunktam, aizvadītajā diennaktī notika patiešām spēcīgs kaujas darbs, tostarp nopietni bojāta aizsardzības sistēma Krimas pussalā," viņa uzsvēra.

Humeņuka teica, ka šis nav pirmais šāds bojājums, kas liek pretiniekam nopietni pārformēt savu aizsardzības sistēmu.

"Tagad viņiem atkal ir tāda pati histērija ar pārvietošanu, cenšoties manevrēt un izvietot gan pašas aizsardzības sistēmas, gan objektus, kurus tās aizsargā, citās vietās," viņa precizēja.

Humeņuka arī norādīja, ka Krievijas militārie spēki nesen ir pārvietojuši bezpilota kaujas lidaparātu "Shahed" palaišanas laukumus. Ja agrāk tās izmantoja galvenokārt Čaudas ragu, tad vairākos spēcīgos iepriekšējos Ukrainas Bruņoto spēku uzbrukumos tika fiksēta palaišana no Balaklavas apkaimes.

"Tieši šajā virzienā strādāja aizsardzības spēki, lai ienaidnieks šajās teritorijās nejustos tik droši un vienmēr atcerētos, ka Krima ir Ukraina un mēs par to cīnāmies," teica Ukrainas armijas pārstāve.

Vienlaikus Humeņuka piebilda, ka sprādzieni pie Krimas tilta ir drīzāk dūmu aizsegs, "mēģinājums aizsargāt šo papildu konfigurācijas objektu".

"Bet tomēr pašas bažas un bailes par tā likteni nav nepamatotas - mūsu kaujas darbs turpinās, tur ir vēl daudz objektu, pie kuriem mums jāstrādā. Un par katru spēcīgu rezultātu, ja tas būs paziņojuma vērts, mēs noteikti informēsim," uzsvēra Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku preses centra vadītāja.

4.janvāra pēcpusdiena Krimā bija nemierīga. Okupācijas varasiestādes paziņoja par vienu no masveidīgākajiem uzbrukumiem pussalai. Sevastopoles tuvumā bija dzirdami sprādzieni.

Vēlāk Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs paziņoja, ka okupētajā Krimā ir trāpīts kādam Krievijas okupantu militārajam objektam - komandpunktam.

4.janvāra vakarā Krimā jau otro reizi dienas laikā atskanēja sprādzieni. Okupanti apgalvoja, ka draud dronu uzbrukumi. Krimas kanāli platformā "Telegram" vēstīja par sprādzienu skaņām un pretgaisa aizsardzības darbu Saksas rajonā, Novorosijskā, Novofedorivkā, Jevpatorijā un Vilino. Turklāt tika ziņots par satiksmes slēgšanu uz Krimas tilta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!