Foto: AP/Scanpix/LETA

Vācijas vilcienu mašīnistu arodbiedrība GDL šonedēļ izsludinājusi vairākas dienas ilgus streikus strīdā par algām ar valstij piederošo dzelzceļa kompāniju "Deutsche Bahn" un citām dzelzceļa kompānijām, svētdienas vakarā paziņoja arodbiedrība.

Pasažieru vilcienu mašīnisti streikos no trešdienas rīta līdz piektdienas vakaram, bet kravas vilcienu mašīnisti darbu apturēs otrdienas vakarā.

"Deutsche Bahn" aicināja pasažierus atlikt streika laikā plānotos braucienus un paziņoja par plāniem izstrādāt ārkārtas vilcienu kursēšanas grafiku, kas nodrošinās "ļoti ierobežotu tālo maršrutu, reģionālo un metropoles vilcienu "S-Bahn" reisu skaitu".

Dzelzceļa kompānija kritizēja streiku un paziņoja, ka to apstrīdēs Frankfurtes darba tiesā.

Ar streiku tiek izbeigts GDL "Ziemassvētku pamiers", kad arodbiedrība solīja nestreikot Ziemassvētku un Jaungada periodā līdz 7. janvārim.

Tagad arodbiedrība plāno trešo un garāko streiku kopš novembra, kad sākās sarunas par algām. Šajā laikā GDL jau divas reizes ir paralizējusi Vācijas pasažieru vilcienu satiksmi ar 20 un 24 stundu streikiem.

Viens no klupšanas akmeņiem sarunās ir tas, ka arodbiedrība pieprasa mazākas darba stundas mašīnistiem. GDL vadītājs Klauss Veselskis ir prasījis maiņu darbu strādājošajiem darba laiku samazināt no pašreizējām 38 stundām nedēļā līdz 35 stundām, saglabājot pilna laika darba apmaksu. "Deutsche Bahn" jau pašlaik ir dažāda darba laika modeļi.

"Deutsche Bahn" ir skaidri noraidījusi prasību par mazāku darba slodzi, pamatojot to ar darbaspēka trūkumu.

Kompānija ir piedāvājusi 11% algu pieaugumu un kolektīvā līguma noslēgšanu uz 32 mēnešiem, bet GDL piedāvājumu noraida, prasot algu palielinājumu par 555 eiro mēnesī un vienreizēju prēmiju 3000 eiro apmērā kā inflācijas kompensāciju. "Deutsche Bahn" piedāvāja izmaksāt 100 0 eiro kompensāciju.

Pagājušajā nedēļā GDL vadītājs paziņoja, ka šogad plānoti trīs līdz piecu dienu streiki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!