Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Aptuveni 9000 demonstrantu svētdien bija izgājuši Briseles ielās, pieprasot pārtraukt Izraēlas militāro operāciju Gazas joslā.

Demonstrācijas "Taisnīgumu Palestīnai!" dalībnieki skandēja tādus saukļus kā "Apturiet genocīdu!", "Izraēla terorists!" un "Brīvību Gazai!".

Demonstranti arī aicināja boikotēt Izraēlas preces.

Gājiens noslēdzās Eiropas Savienības (ES) institūciju kvartālā, un daļa protestētāju skandēja arī pret ES vērstus saukļus, apsūdzot Briseli bezdarbībā, vērojot, kā Gazas joslā ciešs civilisti.

Demonstrācija bija sarīkota pirms pirmdien paredzētās ES dalībvalstu ārlietu ministru tikšanās ar saviem Izraēlas, Ēģiptes, Saūda Arābijas un Jordānijas kolēģiem, kā arī ar palestīniešu pašpārvaldes pārstāvi, lai apspriestu karadarbību Gazas joslā.

Vispirms 27 ES dalībvalstu ministri tiksies ar Izraēlas ārlietu ministru Izraēlu Kacu, bet pēc tam ar palestīniešu pašpārvaldes augstākā ranga diplomātu Rijādu al Maliki.

Katca un Maliki tikšanās netiek plānota.

7. oktobrī palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" sarīkotajā slaktiņā Izraēlā teroristi noslepkavoja aptuveni 1140 cilvēkus, pamatā civilpersonas, un sagrāba aptuveni 250 ķīlniekus, kas tika aizvesti uz Gazas joslu.

Reaģējot uz 7. oktobra slaktiņu Izraēla paudusi apņēmību iznīcināt "Hamās" un uzsākusi plašu militāro operāciju Gazas joslā.

Teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka karadarbības rezultātā Gazas joslā esot nogalināti vismaz 25 000 cilvēku, taču šie skaitļi, domājams, ir stipri pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju, ko līdz šim izplatījis "Hamās". Turklāt liela daļa no nogalinātajiem ir islāmistu grupējumu kaujinieki.

Jānorāda arī uz apstākli, ka ne visi bojāgājušie palestīnieši ir Izraēlas uguns upuri. Daudzus nogalina mērķi nesasniegušās raķetes, kuras teroristi raida uz Izraēlu. Saņemtas arī ziņas par gadījumiem, kad kaujinieki atklāj uguni uz civilpersonām, kas nevēlas pakļauties teroristu prasībām un pildīt dzīvā vairoga lomu.

Saskaņā ar Izraēlas sniegtajām ziņām teroristu gūstā Gazas joslā joprojām atrodas 132 ķīlnieki, lai gan vismaz 27 no viņiem saskaņā ar aģentūras AFP aplēsēm varētu būt nogalināti.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!