Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas-Ukrainas frontē izveidojusies pata situācija, intervijā Itālijas raidsabiedrībai "Rai1" atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vienlaikus uzsverot, ka Ukrainai ir nepieciešami moderni tehniskie līdzekļi.

"Attiecībā uz karu frontē - tā ir pata situācija, tas ir fakts, jo bija tehnikas piegāžu aizkavēšanās, bet aizkavēšanās nozīmē kļūdas," sacīja prezidents.

"Mēs karojam pret teroristiem, kam ir viena no lielākajām armijām pasaulē, munīcijas trūkst, bet ir vajadzīgi mūsdienīgi tehniskie līdzekļi," skaidroja prezidents.

Savukārt Ukrainas jūras operācijām ir panākumi, norādīja Zelenskis.

"Krievija ir zaudējusi daudz kuģu, bet mums ir izdevies izveidot labības koridoru, jo šī operācijas pragmātiskā daļa, kam bija liela ietekme uz ekonomiku, tika īstenota sekmīgi," viņš piebilda.

"Pats" ir jēdziens, ko izmanto šahā. Ar šo vārdu tiek aprakstīta situācija, kad viens no spēlētājiem nevar izdarīt gājienu, neapdraudot savu karali, kam nav pieteikts "šahs". Citiem vārdiem - brīdis, kad šaha mačs ir nonācis "strupceļā", un spēle faktiski ir iestrēgusi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!