Foto: SIPA/EPA/Scanpix/LETA

Pēc Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāves "Belgradas pozīcija attiecībās ar Maskavu būs sarežģītāka", paziņoja Serbijas prezidents Aleksandars Vučičs.

Vučičs teica, ka nevēlas runāt par to, kas varētu būt noticis ar Navaļniju, kurš piektdien nomira cietumā Krievijā. Kā televīzijas kanālam "Prva" teica Serbijas prezidents, viņš "nav izmeklēšanas institūcija".

"Neesmu pasaulē visgudrākais, kas zina visu priekšlaikus. Tas jādara politiskajiem analītiķiem, nevis valsts prezidentam. Tomēr mums pozīcija būs sarežģītāka, par to nešaubos," atzina Vučičs.

Viņš uzsvēra, ka Navaļnija nāve ir "pielējusi eļļu ugunī", piebilstot, ka "tā ir traģēdija, ja dzīvību zaudē jauns cilvēks".

Atbildot uz jautājumu, kāpēc 16.februārī, kad tika paziņots par Navaļnija nāvi, viņš neaplaudēja Minhenes drošības konferencē, kad runu teica Kremļa kritiķa sieva Jūlija.

"Pēkšņi man blakus apsēdās kāda sieviete, un man nebija ne jausmas, kas viņa ir," klāstīja Vučičs, paskaidrojot, ka to sapratis tikai tad, kad Minhenes konferences organizatori izsaukuši Navaļnija sievu uz skatuves un iepazīstinājuši ar viņu.

"Es gribēju izteikt līdzjūtību, bet es būtu kļūdījies, jo pēc dažām minūtēm viņa teica, ka nevajag izteikt līdzjūtību," sacīja Vučičs.

Serbijas prezidents sacīja, ka viņš dodas uz starptautiskām sanāksmēm, lai cīnītos par savu valsti, un piebilda, ka sagaida "lielāku spiedienu uz Serbiju, lai piemērotu sankcijas pret Krieviju".

Serbijai ir labas attiecības ar Krieviju, un, neraugoties uz starptautiskās sabiedrības aicinājumiem noteikt sankcijas Maskavai par karu Ukrainā, Belgrada ir atteikusies.

Pēdējo divu gadu laikā, kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā sākuma, Ukrainas un Serbijas prezidentiem bijušas divas īsas tikšanās. Turklāt Serbijas varasiestādes vairākkārt aizrādījušas Kijivai par tās atbalstu Kosovai, kuru Serbija neatzīst.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!