Foto: EPA/Scanpix/LETA

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu savu drošības kabinetu iepazīstinājis ar Gazas joslas pēckara administrēšanas plānu, vēsta laikraksts "Times of Israel".

Kā Netanjahu iepriekš norādījis, plānā paredzēts, ka Izraēlas armija pilnībā kontrolēs visu Gazas joslu, ziņo laikraksts.

Attiecībā uz Gazas joslas administrēšanu plānā paredzēts, ka to vadīs "vietējās amatpersonas" ar "administratīvo pieredzi".

Tiem jābūt cilvēkiem, kam nav sakaru ar "valstīm vai organizācijām, kas atbalsta terorismu".

Palestīniešu pašpārvalde, kam ir ierobežotas pilnvaras atsevišķās okupētā Rietumkrasta daļās, plānā konkrēti nav minēta.

Plāns pamatā balstīts principos, par ko Netanjahu runājis kopš Gazas kara izraisīšanās 7. oktobrī.

Tiesa, šī ir pirmā reize, kad ar plānu oficiāli iepazīstināti ministri, norāda laikraksts.

ASV atbalsta pārveidotu palestīniešu pašpārvaldi, ko vadītu tās patlabanējais prezidents Mahmuds Abass, un vēlas, lai tā pārņemtu arī kontroli pār Gazas joslu.

Izraēla šādu redzējumu noraida un apsūdz palestīniešu pašpārvaldi terorisma atbalstīšanā.

Tiesa, Netanjahu arī noraidījis dažu valdības galēji labējo ministru priekšlikumus pēc kara Gazas joslā atkal izmitināt ebreju kolonistus.

Izraēlas vissvarīgākais sabiedrotais ASV arī atbalsta divu valstu atrisinājumu, kas paredz Izraēlas un nākotnes palestīniešu valsts mierīgu līdzāspastāvēšanu.

Arī gadījumā, ja tiktu panākta vienošanās ar palestīniešiem, Izraēla pieprasa, lai tai būtu vispārēja militāra kontrole pār visām palestīniešu teritorijām.

Netanjahu nule kā skaidri apliecinājis, ka tas attiektos uz Rietumkrastu un Gazas joslu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!