Foto: SWNS/Scanpix/LETA

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāves apstākļu izmeklēšanai vajadzētu noslēgties mēneša laikā, prognozēja izdevuma "Bellingcat" pētnieciskais žurnālists Hristo Grozevs.

"Mēs pavisam noteikti uzzināsim patiesību, un tas nebūs tik ilgi kā pagājušajā reizē [pēc Navaļnija saindēšanas]. Jo šobrīd strādā ne tikai mūsu komanda, bet ļoti daudz citu žurnālistu izmeklētāju, kuru darbu koordinē [Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda vadītāja] Marija Pevčiha," telekanālam "Doždj" sacīja Grozevs.

"Mēs palīdzam viens otram, dalāmies ar informāciju, jau ir desmiti tūkstoši datu punktu, un es esmu pārliecināts, ka mēneša laikā mēs pavisam noteikti [visu] uzzināsim," prognozēja žurnālists.

Grozevs nesāka atklāt hipotēzes, ko šobrīd izskata pētījuma dalībnieki, lai nedotu Krievijas specdienestiem iespēju iznīcināt izmeklēšanai nepieciešamos datus.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Navaļnija nāves izmeklēšanā noindēšana ir "ļoti ticama hipotēze".

Grozevs apstiprināja, ka viņš un Navaļnija komanda divu gadu garumā radījuši nepieciešamos apstākļus sarunām Krievijas, Vācijas un ASV starpā par Navaļnija apmaiņu pret Vācijā notiesāto slepkavu Vadimu Krasikovu.

Navaļnija nāves brīdī pušu starpā bijušas neformālas sarunas, bet Krievijas diktators Vladimirs Putins bijis informēts par piedāvājumiem apmainīt politiķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!